Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

CEV Masters: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

W meczu o awans do ćwierćfinału turnieju CEV European Masters w czeskim Pelhrimovie Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek przegrały 0:2 z Czeszkami Kolocovą i Kvapilovą. W obu setach Polki goniły wynik, doprowadzały do emocjonujących końcówek, które… przegrywały. Biało-czerwone zakończyły turniej w Czechach na 9. miejscu.

W meczu o awans do ćwierćfinału Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z reprezentantkami gospodarzy Kristyną KolocovąMichalą Kvapilovą. Polki z tymi właśnie rywalkami przegrały po tie-breaku tydzień temu mecz o pierwsze miejsce w grupie w Hadze – nadszedł więc czas rewanżu. Mecz lepiej rozpoczęły Czeszki, które szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Kolocova i Kvapilova utrzymały tę przewagę do przerwy technicznej, a potem nieco ją powiększyły i wygrywały już 15:10. Polki cierpliwie odrabiały straty i udało im się zmniejszyć dystans do rywalek do dwóch punktów (15:17). Wysiłek opłacił się, w końcówce biało-czerwone w końcu dogoniły przeciwnika i doprowadziły do remisu 20:20. Niestety mimo pogoni naszym siatkarkom nie udało się wygrać tego seta. W ostatnich piłkach lepsze były Czeszki i to one cieszyły się ze zwycięstwa 23:21.

Po wyrównanym początku drugiej partii znów przewagę uzyskały gospodynie, które odskoczyły na cztery punkty, wychodząc na prowadzenie 10:6. Biało-czerwone ponownie rzuciły się do odrabiania strat, powoli zbliżały się do rywalek (14:15), aż w końcu je dogoniły i wyszły na prowadzenie 17:16. Niestety znów cała pogoń zadała się na nic – Kociołek i Kołosińska nie wytrzymały końcówki i przegrały 19:21, tym samym żegnając się już z turniejem.