Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Kołosińska i Kociołek odwróciły losy meczu

CEV Masters: Kołosińska i Kociołek odwróciły losy meczu

Od wygranej w turnieju CEV European Masters w Pelhrimovie rozpoczęły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Mecz z łotewską parą nie zaczął się jednak dobrze dla biało-czerwonych. Po przegranym secie Kinga i Kasia odwróciły jednak losy meczu, wygrały po tie-breaku i jeszcze dziś powalczą o pierwsze miejsce w grupie.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w swoim pierwszym meczu grupowym w czeskim Pelhrimovie zmierzyły się z Tiną Graudiną i Anastaziją Kravcenoką z Łotwy. Po wyrównanym początku pierwszego seta to rywalki wysunęły się na kilkupunktowe prowadzenie. Polki próbowały gonić, jednak nie dały rady – przegrały pierwszą partię 17:21.

W drugim secie to rywalki pierwszy wyszły na prowadzenie 6:4. Polki rzuciły się do odrabiania strat i dzięki świetnej skuteczności dogoniły rywalki i wyszły na prowadzenie 10:9, a na przerwie technicznej miały już trzy punkty przewagi. Po przerwie Kołosińska i Kociołek poszły jak burza, nie dając rywalkom żadnych szans, pewnie wygrały 21:13, doprowadzając do remisu.

O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break. Decydującą partię świetnie rozpoczęły biało-czerwone, które szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Polki grały o wiele lepiej od rywalek i spokojnie utrzymywały bezpieczną przewagę (10:6). W końcówce nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa i pewnie pokonały rywalki 15:9. Jeszcze w piątek biało-czerwone zagrają o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału turnieju.