Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Kantor i Łosiak zagrają w półfinale

CEV Masters: Kantor i Łosiak zagrają w półfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali mecz ćwierćfinałowy turnieju CEV European Masters w czeskim Pelhrimovie i w niedzielę powalczą o medale. Nie udała się ta sztuka Mariuszowi Prudlowi i Jakubowi Szałankiewiczowi, którzy mecz o awans do czwórki przegrali z Holendrami po zaciętym tie-breaku. Rano swój mecz o awans do ćwierćfinału przegrali również Bryl i Fijałek.

Mecz o awans do ćwierćfinału Michał Bryl i Grzegorz Fijałek rozegrali z austriacką parą Celemens Doppler/Alexander Horst. Początek meczu to zacięta walka punkt za punkt z niewielką przewagą biało-czerwonych, ale tuż przed przerwą techniczną to rywale wyszli na prowadzenie 11:10. Po powrocie na boisko Austriacy odskoczyli na trzy punkty (14:11), którą utrzymywali niemal do końca seta. W końcówce nasi siatkarze odrobili jednak część strat i doszli rywali na jeden punkt (19:20). Niestety kolejna wymiana padła łupem Dopplera i Horsta i to oni objęli prowadzenie w meczu. Na początku drugiego seta po kilku wyrównanych wymianach Austriacy przejęli inicjatywę i wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Gra Polaków załamała się, popełniali sporo prostych błędów, a przewaga rywali wciąż rosła. Na przerwie technicznej nasi reprezentanci przegrywali pięcioma punktami (8:13). Po przerwie nasi siatkarze nie dali rady wrócić do dobrej gry, co bezlitośnie wykorzystali Doppler i Horst. Austriacy wygrali wysoko do 12 i awansowali do ćwierćfinału. Bryl i Fijałek zakończyli turniej na miejscu 9.

W ćwierćfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stanęli naprzeciwko Szwajcarów Nico Beelera i Marco Krattigera. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 6:5 dla Polaków, którzy byli zdecydowanymi faworytami tego meczu. Potem biało-czerwoni skutecznie punktowali, uciekając rywalom i już po chwili mieli sześć punktów przewagi (13:7). Spora i bezpieczna przewaga pozwoliła naszym siatkarzom na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Kantor i Łosiak spokojnie dokończyli seta, wygrywając pewnie 21:15. Początek drugiego seta również przebiegł pod znakiem wyrównanej walki, ale tym razem to Szwajcarzy pierwsi wyszli na prowadzenie i na przerwie technicznej prowadzili 12:9. Polakom nic się nie kleiło, popełniali proste błędy, a rywale to wykorzystywali. Przy stanie 17:13 wszystko wskazywało na to, że o wyniku będzie musiał decydować tie-break, ale wtedy właśnie biało-czerwoni dali popis swojej gry. Od stanu 15:18 nie przegrali już żadnej wymiany, wygrali sześć piłek z rzędu i na oczach zdumionych i bezradnych Szwajcarów wygrali drugiego seta do 18, tym samym zapewniając sobie awans do strefy medalowej.

W innym spotkaniu ćwierćfinałowym Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z holenderską parą Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen. Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Do przerwy technicznej raz jeden zespół, raz drugi był na prowadzeniu, a siatkarze zeszli z boiska przy stanie 11:10 dla biało-czerwonych. Po przerwie nasi siatkarze wypracowali sobie czteropunktową przewagę (18:14) i już nie wypuścili szansy z rąk. Wygrali do 18 i objęli prowadzenie w meczu. W drugim secie przebudzili się Holendrzy, którzy skutecznie grali w ataku i to oni prowadzili 9:5. Po przerwie technicznej Polacy nie byli w stanie nawiązać walki, przewaga rywali rosła i to oni byli górą w tej partii. Prudel i Szałankiewicz przegrali do 14 i o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. Decydująca partia była niezwykle zacięta i emocjonująca. W końcówce oba zespoły miały piłki meczowe w górze, a gra ciągnęła się i ciągnęła. Niestety ostatnie piłki należały do siatkarzy holenderskich, którzy wygrali 21:19 i to oni zagrają w sobotnim półfinale. Nasi siatkarze zakończyli turniej na 5. miejscu.