Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Kantor i Łosiak w finale

CEV Masters: Kantor i Łosiak w finale

Znakomicie w turnieju CEV Masters w czeskim Pelhrimovie radzą sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Najlepsza polska para w niedzielę rano pewnie pokonała swojego półfinałowego rywala z Łotwy i po południu zagra o zwycięstwo. W obu setach mniej więcej do połowy trwała wyrównana walka, a w końcówce polski duet wrzucał wyższy bieg, w pełni dominując na boisku.

Mecz lepiej rozpoczęli Kantor z Łosiakiem (4:2), ale ich rywale zerwali się do walki i szybko wyrównali, a nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Wynik oscylował wokół remisu, raz prowadził jeden zespół, raz drugi. W pewnym momencie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak podkręcili tempo, zdominowali rywali w każdym elemencie i odskoczyli na 21:13, wygrywając tym samym seta.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęła para z Łotwy (4:2). Na boisku trwała wyrównana walka (11:10, 16:15). Podobnie jak w poprzedniej partii druga połowa seta należała do Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy nie pozwolili rywalom praktycznie na nic i awansowali do finału. Cały mecz trwał zaledwie 33 minuty. Finałowym rywalem Polaków będą zwycięzcy meczu Doppler/Horst [AUT] – Brouwer/Meeuwsen [NED].

Kantor/Łosiak [POL] – Plavins/Tocs [LAT] 2:0

(21:13, 21:15)

W pierwszym z półfinałów austriacka para Doppler/Horst w tie-breaku musiała uznać wyższość Holendrów – Brouwer/Meeuwsen. To właśnie ten duet zagra z Polakami w meczu o złoty medal.

Doppler/Horst [AUT] – Brouwer/Meeuwsen [NED] 1:2
(21:16, 12:21, 10:15)

W meczu o brąz CEV Masters emocji nie zabrakło jedynie w drugim secie. Łotewska para Plavins/Tocs w premierowej odsłonie była wyraźnie lepsza od Austriaków (21:14). W drugiej partii Doppler/Horst postawili jednak rywalom trudniejsze warunki i ulegli im dopiero 19:21. Całe spotkanie trwało 33 minuty.

Plavins/Tocs [LAT] – Doppler/Horst [AUT] 2:0
(21:14, 21:19)