Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV Cup M: Puchar CEV dla Biełogorie Biełgorod

CEV Cup M: Puchar CEV dla Biełogorie Biełgorod

W rewanżowym meczu finału Pucharu CEV Ziraat Bankasi Ankara Bartosza Kurka i Dawida Konarskiego był bardzo bliski doprowadzenia do złotego seta. Turecka ekipa prowadziła 2:0, ale potem do walki zerwali się gracze Biełogoria i wygrali kolejne trzy partie. Pozwoliło to rosyjskiej ekipie sięgnąć po to trofeum.

Ziraat znakomicie rozpoczął rewanżowe spotkanie finału Pucharu CEV. Szybko wypracował sobie przewagę 8:4. Rosyjska ekipa odrobiła straty, a nawet prowadziła na przerwie technicznej numer dwa 16:14. Końcówka należała jednak do Bartosza Kurka i spółki, którzy odskoczyli na 21:19 i wciąż powiększali prowadzenie, wygrywając ostatecznie seta różnicą czterech punktów. Siatkarze Biełogoria lepiej weszli w kolejną partię, prowadzili 8:6 i praktycznie cały czas utrzymywali nieznaczną przewagę. Ostatecznie w tej odsłonie doszło do walki na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Rosyjska ekipa lepiej także rozpoczęła kolejną odsłonę, prowadziła 8:6 i 16:13. W końcówce jednak Ziraat zdołał odrobić straty i wszystko znów rozstrzygnęło się w końcówce. Tym razem w grze na przewagi lepsi okazali się goście. Czwarty set początkowo był wyrównany, przez większą część seta walka trwała w najlepsze. Biełogorie prowadziło 8:6, 16:15. Dopiero w dalszej fazie tej partii odskoczyło na 21:18 i prowadzenia nie oddało już do samego końca. Tym samym Biełogorie zapewniło sobie zdobycie Pucharu CEV. Tie-break nie miał już żadnego znaczenia. Lepiej rozpoczęli go gracze gości. Prowadzili 5:1, ale Ziraat zbliżył się na jedno oczko (9:10, 11:12). Ostatnie akcje należały już do Biełogoria.

Ekipa z Rosji atakowała w tym spotkaniu ze skutecznością 59% przy 43% gospodarzy, w bloku było 14:11 dla Biełogoria. Ziraat zanotował we wtorek 9 asów serwisowym, ale popełnił przy tym aż 25 błędów. Gracze Biełogoria spisali się w tym elemencie słabiej, zepsuli aż 27 serwisów, notując tylko cztery asy. Dobry mecz zagrał Bartosz Kurek Polak zdobył 19 punktów (17 atakiem przy 55% skuteczności i dwa blokiem). Przyjął on aż 38 zagrywek, notując 55% przyjęcia pozytywnego i 42% perfekcyjnego. Gorzej spisał się Dawid Konarski, zdobył 11 punktów (9 atakiem przy zaledwie 26% skuteczności i dwa zagrywką). Dla triumfatorów Pucharu CEV 20 punktów zdobył Konstantin Bakun, a 16 Dmitri Muserski.

Ziraat Bankasi Ankara (TUR) – Biełogorie Biełgorod (RUS) 2:3
(25:21, 26:24, 26:28, 21:25, 11:15)

pierwszy mecz: 3:0 dla Biełogorie

Ziraat: Kiyak (7), Antonov (16),  Savas (13), Konarski (11),  Kurek (19), Sahin (7), Done (libero) oraz Cacić i Atli (1)
Biełogorie:  Grankin (1), Nikołow (8), Tietiuchin (11), Bakun (20), Muserski (16), Jereszczenko (15), Jeremin (libero) oraz Obmoczajew (libero), Daniłow (3), Poroszyn (2), Safonow, Spodobec (1) i Chanipow (1)