Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Bydgoszczanki wydarły zwycięstwo Budowlanym

MLK: Bydgoszczanki wydarły zwycięstwo Budowlanym

W Młodej Lidze Kobiet rozpoczęła się runda rewanżowa. Dzielnie w Bydgoszczy o przerwanie serii porażek walczyły siatkarki Budowlanych. Jednak gospodynie zrewanżowały się podopiecznym Bartłomieja Dąbrowskiego za nieudaną inaugurację sezonu i w tie-breaku wróciły z dalekiej podróży. Z kolei policzanki wygrywając z siatkarkami z Legionowa, wysforowały się na czoło tabeli grupy A. W grupie B ważne zwycięstwo odniosły dąbrowianki, wygrana w Bielsku-Białej bez straty seta także zasługuje na wyróżnienie.

Siatkarki z Piły wróciły na zwycięską ścieżkę, pokonując w pierwszym meczu rundy rewanżowej zamykający ligową tabelę, z zaledwie jednym wygranym setem na koncie, zespół z Malborka. W pierwszym secie podopieczne Andrzeja Zapaśnika pozostawiły jeszcze cień nadziei rywalkom na podjęcie walki, później pokazały natomiast, że są drużyną lepszą. Już po raz drugi w tym sezonie w ataku świetnie dysponowana była Monika Warczygłowa i to ona otrzymała statuetkę MVP za to spotkanie.

Najciekawsze spotkanie 6. kolejki oglądali kibice w Bydgoszczy. – Pierwszy set był słaby w naszym wykonaniu, wiedziałyśmy, że musimy zacząć naciskać na Budowlane, które bardzo dobrze grały w ataku i przyjęciu. Następne sety były pełne walki i emocji. W tie-breaku łodzianki utrzymywały sporą przewagę, jednak cały czas powtarzałyśmy sobie, że gramy na 110% i przegrywając 9:13, udało nam się wygrać mecz wynikiem 15:13 i 3:2. Kibice na pewno mieli co oglądać. W całym meczu było pełno świetnych wymian. Charaktery zadecydowały o tym, kto wygrał – relacjonowała przebieg spotkania kapitan bydgoszczanek, Natalia Sidor.

Pojedynek lidera i wicelidera grupy A w Policach także nie zawiódł oczekiwań. Do stanu 16:16 trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa w pierwszym secie, wtedy w swoje ręce sprawy wzięła Magdalena Stysiak, pomogła jej serią udanych zagrywek Ewelina Karsztun i gospodynie zwyciężyły 25:19. W drugiej odsłonie można było odnieść wrażenie, że legionowianki zdołają doprowadzić kilkupunktową przewagę do końca partii, ale ponownie zagrywka, tym razem Adrianny Wróblewskiej, i nieoceniona skuteczność Stysiak przeważyły szalę na korzyść drużyny z Polic. W kolejnej odsłonie to z kolei siatkarki spod Warszawy zachowały więcej zimnej krwi, broniąc piłkę meczową, a potem przedłużając to spotkanie. Wydawałoby się, że taki obrót spraw doda więcej wiary przyjezdnym, tymczasem to policzanki wrzuciły szósty bieg, a konkretnie Aleksandra Długosz, zaskakując rywalki swoją szybką ręką w ataku. Pewne zwycięsto odniosły więc policzanki i znalazły się na fotelu lidera grupy A.

(25:19, 25:23, 25:27, 25:13)

W Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowe siatkarki nie były w stanie napsuć krwi otwierającym tabelę grupy B wrocławiankom. Już pierwszy set pokazał, że siatkarki KSZO będą mogły jedynie postarać się o jak najmniejszy wymiar kary. W drugim secie młode ostrowczanki pokazały charakter, ale nie zagroziły faworytkom. MVP meczu została wybrana jedna z najbardziej uzdolnionych siatkarek młodego pokolenia, mająca już za sobą debiut w Orlen Lidze, Barbara Cembrzyńska.

W grupie B spotkaniem kolejki był pojedynek BKS-u z zespołem z Dąbrowy Górniczej, obie ekipy miały przed jego rozpoczęciem taką samą liczbę punktów. Wynik 0:3 nie oddaje do końca przebiegu spotkania. Wszystkie sety były bardzo wyrównane, a w pierwszej odsłonie gospodynie obroniły nawet dwa setballe. Do dość niecodziennej sytuacji doszło w secie numer trzy, kiedy przy stanie po 18 i zagrywce Justyny Zych zespół BKS-u był bezradny i stracił kolejnych 7 oczek, przegrywając całe spotkanie 0:3. – Pierwszy mecz z bielszczankami przegrałyśmy w tie-breaku i w sobotę przyszedł czas na rewanż. Ostatnio „załapałyśmy” w końcu rytm naszej gry, przyjechałyśmy na mecz skupione i zmotywowane. Co prawda popełniałyśmy dość dużo własnych błędów, ale w końcówkach potrafiłyśmy zachować spokój i nie oddawać punktów przeciwnikowi. Dzięki temu udało nam się wygrać dwie pierwsze wyrównane partie i całe spotkanie – mówi Agata Pietrzkiewicz, przyjmująca MKS-u i najlepsza zawodniczka tego spotkania.

Grupa B:
Muszyna Proxima Kraków – ŁKS Szkoła Gortata Łódź (mecz odbędzie się 14 stycznia)

KSZO Ostrowiec Św. – Impel Wrocław 0:3
(10:25, 22:25, 14:25)

BKS Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(24:26, 23:25, 18:25)