Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brazylia z mistrzostwem Ameryki Płd. i kwalifikacją do MŚ

Brazylia z mistrzostwem Ameryki Płd. i kwalifikacją do MŚ

Po niespodziewanym zwycięstwie Wenezueli z reprezentacją Argentyny w półfinale mistrzostw Ameryki Południowej w finale już nie było sensacji. Brazylijczycy wygrali 3:0, sięgając po złote medale i kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Brązowe medale dla Argentyny, która w trzech setach pokonała Chile. Siatkarze Peru po pokonaniu 3:1 reprezentacji Paragwaju zajęli 7. miejsce w mistrzostwach Ameryki Południowej. W meczu o miejsce 5. lepsi okazali się Kolumbijczycy, którzy po porażce w pierwszym secie w pozostałych trzech okazali się lepsi od Urugwaju.

W meczu o brązowe medale gospodarze turnieju, siatkarze z Chile, zmierzyli się z Argentyną. Podopieczni trenera Julio Velasco triumfowali w trzech setach, wygrywając do 18, 22 i 21 i zdobyli brązowe medale mistrzostw Ameryki Południowej, chociaż dla nich taki wynik musi być trochę rozczarowaniem. Chilijczycy, którzy na medal czekają od 24 lat, jeszcze muszą się uzbroić w cierpliwość. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Cristián Poglajen, który zdobył dla swojej drużyny 13 punktów. – Zrobiliśmy to, co było naszym obowiązkiem po odpadnięciu w walce o finał – mówił po meczu argentyński libero, Alejandro González. – Teraz musimy skupić się na turnieju kwalifikacyjnym, by wywalczyć przepustkę na mistrzostwa świata – dodał.

Finał okazał się jednostronnym widowiskiem. Wprawdzie Wenezuelczycy próbowali jeszcze nawiązać walkę z faworytami w pierwszym, wygranym przez Brazylię do 21 secie, potem jednak nastąpiła katastrofa. Świetna gra w obronie i bloku dały Canarinhos ogromną przewagę i zwycięstwo… 25:6. W kolejnym secie rozbici siatkarze z Wenezueli nie byli już w stanie odwrócić losów tego meczu, przegrali do 19 i zdobyli tytuł wicemistrza Ameryki Południowej. Brazylijczycy oprócz złotych medali mają już kwalifikację na mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

Wenezuelczycy to młodzi gracze, ale już bardzo doświadczony zespół. Wczoraj świetnie zagrali przeciwko Argentynie, a dziś i nam sprawili trochę kłopotów – kurtuazyjnie po meczu wypowiedział się Bruno Rezende. Najwięcej punktów dla mistrzowskiego zespołu w finale zdobył Wallace Souza (13).