Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Wygrana Hinode Barueri, 7 punktów Skowrońskiej-Dolaty

Brazylia K: Wygrana Hinode Barueri, 7 punktów Skowrońskiej-Dolaty

W 19. kolejce brazylijskiej ekstraklasy siatkarek zwycięstwa odniosły zespoły z czołówki tabeli – Dentil/Praia Clube Uberlandia oraz SESC-RJ Rio de Janeiro. W ostatnich trzech kolejkach rundy zasadniczej nikt już ich nie dogoni. Hinode Barueri wygrało 3:1 wyjazdowe spotkanie z BRB/Brasilia Volei i zajmuje wciąż 5. miejsce w tabeli.

W Brazylii rozegrano 19. kolejkę rozgrywek Superligi kobiet. Dwunaste zwycięstwo w sezonie odniósł zespół Hinode Barueri, który pokonał 3:1 na wyjeździe BRB/Brasilia Volei. Trener Jose Roberto Guimaraes rozpoczął mecz z Katarzyną Skowrońską-Dolatą w składzie. Polka w trzech pierwszych setach zdobyła 7 punktów atakiem przy zaledwie 28% skuteczności. W tych trzech partiach Polka była zmieniana przez Edinarę Brancher, która w czwartym secie wyszła już w podstawowej szóstce zespołu. Najwięcej punktów dla Hinode (18) zdobyła Suelle Oliveira.

Zwycięstwa odniosły dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Lider Dentil/Praia Clube w trzech szybkich setach uporał się z ostatnim w tabeli Sesi-SP Sao Paulo. Dobre spotkanie rozegrały Fernanda Garay (18 pkt.) oraz Ellen Braga (17 pkt.). Dwa punkty straty do lidera ma SESC-RJ Rio de Janeiro, który pokonał na wyjeździe 3:1 Volei Bauru. Główne role w tym spotkaniu w zwycięskim zespole odegrały Drussyla Costa (20 pkt.) i Monique Pavao (19 pkt.).

W najciekawszym meczu tej serii spotkań czwarty w tabeli zespół Camponesa/Minas Belo Horizonte zmierzył się we własnej hali z trzecim Volei Nestle Osasco. Gospodynie prowadziły już 2:0, ale zespół z Osasco doprowadził do wyrównania. W tie-breaku lepsze okazały się siatkarki z Belo Horizonte i zmniejszyły stratę do rywala do dwóch punktów. 24 punkty w tym meczu dla gospodyń zdobyła Destinee Hooker, w zespole gości aż 38 razy punktowała Tandara Caixeta.

W pozostałych meczach 19. kolejki EC Pinheiros Sao Paulo przegrał 2:3 z Sao Cristovao Saude/Sao Caetano, a Fluminense FC Rio de Janeiro pokonało 3:0 we własnej hali zespół Renata Valinhos/Country.