Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Hinode wygrało z outsiderem, Skowrońska rezerwową

Brazylia K: Hinode wygrało z outsiderem, Skowrońska rezerwową

W 14. kolejce rozgrywek brazylijskiej Superligi siatkarek Hinode Barueri pokonała 3:0 najsłabszy zespół ligowej tabeli Sesi-SP Sao Paulo. Katarzyna Skowrońska-Dolata pojawiła się w tym spotkaniu tylko na moment w charakterze zmienniczki. Na czele ligi brazylijskiej wciąż Dentil/Praia Clube Uberlandia przed SESC-RJ Rio de Janeiro.

W 14. kolejce ligi brazylijskiej podopieczne trenera Jose Roberto Guimaraesa wygrały po raz siódmy w tym sezonie. Hinode Barueri pewnie w trzech setach pokonało ostatni w tabeli zespół Sesi-SP Sao Paulo. Po pierwszym, wygranym do 17 secie rywalki niespodziewanie podniosły poprzeczkę i w drugiej partii prowadziły wyrównaną grę. Gospodynie ostatecznie wygrały po zaciętej walce w końcówce 27:25. W trzecim, jak się okazało ostatnim secie siatkarki Hinode rozgromiły rywala, pozwalając mu na zdobycie zaledwie 7 punktów. Najskuteczniejsze w zespole gospodyń były Suelle Oliveira (14 pkt.) i Jaqueline Endres (13 pkt.). Katarzyna Skowrońska-Dolata na boisku pokazała się w drugim i w trzecim secie w roli zmienniczki. Skończyła jeden ze swoich czterech ataków.

Na czele tabeli nadal znajduje się Dentil/Praia Clube Uberlandia, który swoje spotkanie 14. kolejki rozegra dopiero 23 stycznia. Do dwóch punktów stratę do lidera odrobił SESC-RJ Rio de Janeiro, który pokonał we własnej hali zespół Renata Valinhos/Country. Dobre spotkanie rozegrała Isabel Yonkaira, która zapisała na swoim koncie 15 punktów. Na trzecim miejscu w tabeli wciąż Volei Nestle Osasco, podopieczne trenera Luizomara de Moury wygrały 3:1 z Sao Cristovao Saude/Sao Caetano głównie dzięki świetnej postawie peruwiańskiej atakującej Angeli Leyvy, która zdobyła 20 punktów.

W ostatnim meczu tej kolejki Camponesa/Minas Belo Horizonte wygrał 3:0 z Fluminense FC Rio de Janeiro. Hinode Barueri zajmuje 6. miejsce w tabeli, mając punkt przewagi nad Volei Bauru i trzy punkty straty do Fluminese. Następna kolejka brazylijskiej Superligi siatkarek została zaplanowana już na najbliższy piątek.