Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Błażej Krzyształowicz: Dla nas to była dobra lekcja

Błażej Krzyształowicz: Dla nas to była dobra lekcja

– Wciąż mamy problemy z przyjęciem zagrywki i atakiem, a rywalki bardzo dobrze zagrywały. To był bardzo trudny dla nas pojedynek, ale czegoś na pewno się nauczyliśmy – mówił po porażce w meczu Ligi Mistrzyń z Vakifbankiem trener Budowlanych Łódź, Błażej Krzyształowicz. – Zagrałyśmy dobry mecz, ale uważam, że powinniśmy wygrać go 3:0 – stwierdziła Milena Rasić z Vakifbanku.

Zespół Budowlanych Łódź przegrał po raz drugi w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli swojej grupy. Tym razem łodzianki uległy na wyjeździe Vakifbankowi Stambuł. – Graliśmy bardzo trudny mecz z doświadczonym zespołem. Myślę, że Vakifbank jest jedną z najlepszych drużyn w historii. Dla nas była to dobra lekcja. Wciąż mamy problemy z przyjęciem zagrywki i atakiem, a rywalki bardzo dobrze zagrywały. To był bardzo trudny dla nas pojedynek, ale czegoś na pewno się nauczyliśmy – przyznał po meczu trener Budowlanych, Błażej Krzyształowicz.

Z postawy zespołu, mimo trzech wyraźnie przegranych setów, zadowolona była Hana Cutura.Walczyliśmy całkiem nieźle, ale problemem było nasze przyjęcie. Mimo to jestem zadowolona z tego, co pokazałyśmy, zwłaszcza że udało nam się wygrać jednego seta. To był dobry mecz, Vakifbank jest niezwykle silnym zespołem. Grał dobrą i szybką siatkówką, miał dobre przyjęcie zagrywki. My musimy być zadowolone z tego meczu i tak jak tu walczyć również w pozostałych spotkaniach naszej grupy – dodała chorwacka przyjmująca zespołu.

Do końca z postawy swoich podopiecznych nie był zadowolony trener Giovanni Guidetti, który stwierdził, że Vakifbank nie powinien przegrać drugiego seta. – Najlepszą rzeczą w tym meczu było to, że zdobyliśmy trzy punkty. Graliśmy to spotkanie po okresie intensywnego treningu i wiem, że mój zespół jest trochę zmęczony. Jednak nie podobało mi się to, że graliśmy słabiej w obronie. Dlatego też nie udało nam się wygrać drugiego seta, ale powinniśmy być zadowoleni, bo trzy punkty zostały u nas – mówił włoski szkoleniowiec zespołu ze Stambułu.

– Zagrałyśmy dobry mecz, ale uważam, że powinniśmy wygrać go 3:0. Niestety w drugiej partii straciłyśmy koncentrację i pozwoliliśmy rywalkom prowadzić grę. Rywalki grały całkiem dobrze, ale gdy znów złapaliśmy swój rytm, to pewnie zdobyliśmy trzy punkty – dodała Milena Rasić, siatkarka tureckiej drużyny.

źródło: CEV, inf. własna