Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS pod wodzą Norwega przez kolejne 3 sezony

BKS pod wodzą Norwega przez kolejne 3 sezony

fot. BKS Bielsko

Nowy kontrakt z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała podpisał Tore Aleksandersen. Szkoleniowiec ma pozostać w klubie przez najbliższe trzy lata.

49-letni Tore Aleksandersen swoją karierę trenerską rozpoczynał w zespole Aukra VBK, z którym awansował do Eliteleague. W swojej klubowej karierze zdobył mistrzostwo USA z zespołem Minnesota Chill, dwukrotnie mistrzostwo i Puchar Niemiec z klubem Schweriner SC. Z klubem tym sięgnął także po wicemistrzostwo i dwa brązowe medale mistrzostw Niemiec. Prowadził narodowe reprezentacje Norwegii i Finlandii. W Polsce znany jest głównie ze swojej pracy dla Impelu Wrocław, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski i uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.Przez lata swój warsztat trenerski rozwijał w USA, Japonii, Chinach i Brazylii, pod okiem takich trenerów jak: Arie Selinger, Jenny Lang Ping, Ze Roberto, Toshi Yoshida, Daniele Bagnoli oraz Satoshi Matsunaga.

W grudniu 2017 roku rozpoczął pracę w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała, zastępując Mariusza Wiktorowicza. Pod jego wodzą bielski zespół wygrał w Orlen Lidze pięciokrotnie i poniósł siedem porażek, zdobywając łącznie 14 punktów. Ostatnie mecze bielszczanek to jednak pasmo sukcesów, bowiem drużyna Tore Aleksandersena wygrała pięć meczów z rzędu i wciąż ma realne szanse na siódme miejsce w Orlen Lidze. – Stały progres w grze, dobry kontakt trenera z drużyną i całym sztabem szkoleniowym, a także ciekawy plan na przyszłość to czynniki, które spowodowały, że postanowiliśmy związać się z trenerem Aleksandersenem na dłużej – mówi Andrzej Pyć – prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

Nowy kontrakt norweskiego szkoleniowca obowiązywał będzie przez trzy lata.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved