Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS Bielsko-Biała wygrał turniej w Goleniowie

BKS Bielsko-Biała wygrał turniej w Goleniowie

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała wygrały turniej w Goleniowie z udziałem czterech zespołów LKS-u. Bielszczanki wygrały wszystkie swoje spotkania, z dwoma zwycięstwami na koncie drugie miejsce zajął PTPS Piła, trzecie Budowlani Toruń, a na czwartym miejscu bez wygranej uplasował się zespół Budowlanych Łódź.

Ostatni dzień turnieju Goleniów Cup przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. W meczu o 2. miejsce w turnieju zmierzyły się zespoły, które miały na swoim koncie jedną wygraną i jedno zwycięstwo. W rywalizacji Enei PTPS-u Piła oraz Poli Budowlanych Toruń lepsze okazały się podopieczne trenera Jacka Pasińskiego. Pilanki wygrały to spotkanie w trzech setach, a rywalki były w stanie zagrozić im tylko w trzeciej partii, przegranej przez Budowlanych 23:25. PTPS zajął drugie miejsce w turnieju, Budowlani jak się okazało po ostatnim meczu trzecie.

Ostatni mecz zawodów był starciem bielszczanek z osłabionymi brakiem kadrowiczek siatkarkami Grot Budowlanych Łódź. Trener Tore Aleksandersen zmienił nieco ustawienie swojego zespołu. Od pierwszych chwil na pozycji atakującej zagrała Olivia Różański, która w całym meczu zdobyła aż 17 punktów. Więcej miała tylko Aleksandra Jagieło, która zdobyła aż 20 oczek. Na uwagę zasługuje również 14-punktowa zdobycz rozgrywającej bielskiej ekipy – Julii Nowickiej. Przebieg pierwszego seta był taki, jak wiele w tym turnieju. Bielszczanki zdobyły kilka punktów przewagi, które w połowie tej partii zostały roztrwonione. Znów byliśmy więc świadkami zaciętej końcówki. Przy stanie 21:19 trener Aleksandersen zdecydował się wprowadzić na zagrywkę Katarzynę Konieczną, która chwilę później zaserwowała asa, a zdobyta w ten sposób trzypunktowa przewaga wystarczyła do wygrania seta 25:20. W drugim secie zażarta walka trwała od samego początku do samego końca. Znów decydująca była końcówka i po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowały bielszczanki, a decydujący punkt zdobyła Nia Grant, która wykorzystała przechodzącą piłkę. Trzeci set padł łupem łodzianek, które lepiej zachowały się w końcówce tej partii. W czwartym secie sytuacja wróciła jednak do normy. Świetne zawody rozgrywała nadal Aleksandra Jagieło, która hurtowo zdobywała punkty. Dzięki niej pod koniec seta bielszczanki miały pięciopunktową przewagę, której już nie oddały. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Aleksandra Jagieło.