Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS Bielsko-Biała niepokonany w Goleniowie

BKS Bielsko-Biała niepokonany w Goleniowie

W drugim dniu turnieju towarzyskiego Goleniów Cup PTPS Piła pokonał 3:1 wicemistrza Polski, Budowlanych Łódź. Nadal niepokonany pozostaje zespół BKS-u Bielsko-Biała, który w sobotę w trzech setach okazał się lepszy od Budowlanych Toruń. Ostatnie mecze turnieju rozegrane zostaną w niedzielę.

Mecz Enei PTPS Piła z Budowlanymi Łódź lepiej rozpoczął się dla podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza, które wygrały pierwszą partię do 23. To jednak było wszystko, na co było stać uzupełniony juniorkami zespół wicemistrzyń Polski (6 zawodniczek przebywa na mistrzostwach Europy). W drugim secie pilanki pewnie wygrały 25:19, wyrównując stan spotkania, a potem mecz zrobił się bardzo jednostronny. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Pasińskiego pewnie i spokojnie wygrał dwa kolejne sety do 16 i do 12, notując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju. Łodzianki z dwoma porażkami zamykają tabelę Goleniów Cup po dwóch dniach.

W drugim sobotnim meczu Budowlani Toruń zmierzyli się z BKS-em Bielsko-Biała. W pierwszym secie od stanu 4:4 bialanki zdobyły aż osiem punktów z rzędu. Co ciekawe tak dużą przewagę zespół BKS-u roztrwonił i podopieczne trenera Nicoli Vettoriego doprowadziły do remisu 17:17. W końcówce zespół z Bielska-Białej wykorzystał liczne błędy rywalek i wygrał 25:21. W drugim secie zespół prowadzony przez norweskiego szkoleniowca Tore Aleksandersena miał kilkupunktową przewagę od samego początku. Przy stanie 24:21 torunianki obroniły dwie piłki setowe i były bliskie doprowadzenia do końcówki na przewagi, ale blok rywalek obiła Emilia Mucha i było już 2:0 dla BKS-u. Trzeciego seta bialanki zaczęły od prowadzenia 5:1, by po chwili już remisować 5:5. Wyrównana walka trwała niemal do samego końca, w którym to siatkarki BKS-u odskoczyły na trzy punkty i wygrały 25:22, a całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Katarzynę Konieczną.