Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Białorusinki najlepsze w drugiej edycji Ochota Cup

Białorusinki najlepsze w drugiej edycji Ochota Cup

Wicemistrz Białorusi, drużyna Polesia Mozyr, wygrała II edycję turnieju Ochota Cup, organizowanego przez Bluesoft Mazovię Warszawa. Białorusinki okazały się lepsze od pierwszoligowych zespołów Energetyka Poznań, Karpat Krosno oraz od zespołu gospodyń, które występują w II lidze kobiet.

Na zaproszenie drugoligowego zespołu Bluesoft Mazovii Warszawa w II edycji Ochota Cup zagrały pierwszoligowe zespoły Karpat Krosno, Enei Energetyka Poznań oraz wicemistrza Białorusi Polesia Mozyr. W pierwszym meczu gospodynie zaskoczyły gości z Białorusi, wygrywając pierwszego seta na przewagi 26:24. W trzech kolejnych partiach o wiele lepsze były już podopieczne trenera Kowalienki i to one pewnie triumfowały 3:1. W meczu pierwszoligowców lepszy okazał się ten z Poznania. Siatkarki Energetyka wygrały 3:0, ale wszystkie sety były wyrównane.

W sobotnich meczach popołudniowych Karpaty Krosno pokonały 3:1 zespół Mazovii. Podopieczne trenera Roberta Kupisza triumfowały w trzecim secie, ale również w pierwszej partii były bliskie sukcesu. W ostatnim meczu Polesie Mozyr rozbiło w trzech krótkich setach zespół Energetyka. Podopieczne trenera Marcina Patyka nie miały w tym spotkaniu zbyt wiele do powiedzenia.

Niedzielne mecze potwierdziły układ sił w turnieju. Polesie Mozyr wygrało 3:1 z Karpatami Krosno i zapewniło sobie zwycięstwo w całym turnieju. W meczu Mazovii z Energetykiem gospodynie wygrały dwa pierwsze sety i były bliskie sprawienia niespodzianki. Poznanianki szybko zabrały się jednak do odrabiania strat i wyrównały stan rywalizacji. W tie-breaku lepszy również okazał się Energetyk i to on zajął drugiej miejsce w turnieju. Trzecie przypadło krośniankom, a bez wygranej pozostały siatkarki Mazovii.