Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Noliko Maaseik i Lindemans Aalst bez porażki

Belgia M: Noliko Maaseik i Lindemans Aalst bez porażki

Już tylko dwa zespoły pozostały niepokonane w fazie play-off. Po dwóch rundach tabeli przewodzi Knack Roeselare z 11 oczkami, srebrni medaliści ubiegłego sezonu jako jedyni wywalczyli w ten weekend komplet punktów. Drugie zwycięstwo zapisał na swoim koncie zespół Lindemans Aalst, który w pięciu setach pokonał Knack Roeselare. Mistrzowie Belgii pomimo porażki nadal plasują się na drugim miejscu klasyfikacji.

Tylko jeden mecz drugiej kolejki fazy play-off zakończył się w trzech setach. Siatkarze Noliko Masseik bez większych problemów rozprawili się na wyjeździe z ekipą Volley Haasrode Leuven. Pojedynek trwał zaledwie 72 minuty, a w połowie dwóch pierwszych partii przyjezdni mieli już kilka punktów przewagi nad rywalami. Pierwszą odsłonę wygrali 25:19, a w kolejnej poradzili sobie jeszcze lepiej, triumfując 25:15. Zupełnie inny przebieg miała trzecia część starcia, w której to miejscowy team prowadził już 16:13. Nie wykorzystał jednak swojej szansy, a podopieczni Daniela Castellaniego w kluczowym momencie seta mieli o oczko więcej i końcówkę zdecydowanie rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:21. Trochę gorzej niż w poprzednim tygodniu radził sobie Kamil Rychlicki, zdobywając 14 punktów. Atakujący dostał najwięcej, bo aż 30 piłek, z których skończył 12, co dało mu skuteczność na poziomie 40%. Rychlicki do swojego dorobku dołożył również po jednym asie serwisowym i bloku. Nikodem Wolański, podobnie jak we wcześniejszych meczach, na boisku pojawiał się jedynie na zmiany zadaniowe.

Niewiele ponad dwie godziny trwał pojedynek pomiędzy Prefaxis Menen a Topvolley Callant Antwerpia, choć po dwóch setach wydawało się, że goście z Antwerpii mają mecz pod kontrolą. W trzecim secie do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zaczęli o wiele lepiej grać w ofensywie, a także w bloku. W sumie na 14 postawionych „czap” aż 10 zafundowali rywalom w trzech ostatnich częściach spotkania. Spotkanie w podstawowym składzie rozpoczął Mikołaj Sarnecki, ale atakujący kompletnie nie mógł odnaleźć się na parkiecie. Skończył zaledwie 4 na 21 zbić i od trzeciego seta oglądał mecz z kwadratu dla rezerwowych. Jednym z dwóch najlepiej punktujących graczy Prefaxis Menen został za to Janusz Górski, który może się pochwalić 19 oczkami. 18 z nich zdobył skuteczną ofensywą, a raz zatrzymał atak rywali. Oprócz tego Polak był najczęściej ostrzeliwany zagrywką przez gości. Przyjmował serwis 32 razy, popełniając przy tym jeden błąd. Zanotował 41% odbioru pozytywnego i 34% perfekcyjnego.

Do niespodzianki doszło również w pojedynku Lindemans Aalst z Knack Roselare. Był to zdecydowanie najbardziej wyrównany mecz tej rundy. Premierową partię wyraźnie wygrali mistrzowie Belgii, jednak w kolejnej odsłonie role się odwróciły i gospodarze zapisali na swoim koncie również seta numer trzy. W czwartym ponownie do głosu doszli przyjezdni, którzy praktycznie przez całego tie-breaka gonili rywali. W końcówce udało im się wyjść na minimalne prowadzenie 12:11, jednak ostatecznie to Lindemans Aalst mogło cieszyć się ze zwycięstwa 15:13. W podstawowym składzie obrońców tytułu wyszedł Piotr Orczyk, który zapisał na swoim koncie 16 zdobyczy punktowych. Na 33 akcje w ofensywie skończył 15, a oczko dołożył blokiem. Orczyk aż 31 razy przyjmował zagrywki gospodarzy, jednak popełnił w tym elemencie 3 błędy, a 55% jego odbiorów było pozytywnych, przy 29% perfekcyjnego przyjęcia. Po drugiej stronie siatki z dobrej strony pokazał się Adrian Staszewski, który skończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów. Przyjmujący zaliczył asa serwisowego oraz 3 „czapy”. Jego 59% skutecznych ataków pozwoliło mu natomiast dopisać do swojego konta 16 punktów. Na 25 przyjęć Polak ani razu się nie pomylił, a 36% odbiorów było perfekcyjnych, natomiast aż 76% pozytywnych. Drugi z polskich siatkarzy w ekipie Lindemans Aalst, Kamil Droszyński, nie pojawił się parkiecie ani na moment.