Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Noliko Maaseik i Knack Roeselare w finale pomimo porażek

Belgia M: Noliko Maaseik i Knack Roeselare w finale pomimo porażek

Jeszcze przed ostatnią kolejką zmagań stało się jasne, że w finale ligi belgijskiej zagrają siatkarze Noliko Maaseik oraz Knack Roeselare. Obie drużyny przegrały ostatnie spotkania w rundzie półfinałowej. Ekipa Kamila Rychlickiego 1:3 uległa Lindemans Aalst, których barw broni Adrian Staszewski, natomiast mistrzowie Belgii na wyjeździe 0:3 przegrali Par-Ky Menen. Pierwsze spotkanie półfinałowe zostało zaplanowane na 21 kwietnia.

Siatkarze Par-Ky Menen w stu procentach wykorzystali fakt, że Knack Roeselare do ostatniego spotkania rundy półfinałowej przystąpiło w dość zmienionym składzie. Miejscowi gracze wyraźnie wygrali premierową odsłonę starcia i choć więcej problemów mieli w kolejnych partiach, to dwukrotnie pokonali rywali 25:22, kończąc tym samym spotkanie w trzech setach. Liderem gospodarzy był Janusz Górski, który z 21 ataków skończył 11, a do swojego dorobku dołożył również 3 asy serwisowe i jeden blok. Wspierał go Rune Fasteland, zdobywca 11 punktów. Po stronie mistrzów Belgii pierwsze skrzypce grał Ruben van Hirtum, który 15 razy punktował w ofensywie, a na swoim koncie zapisał również jedno oczko bezpośrednio zza linii dziewiątego metra.

Zwycięzcy tej rundy w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Lindemans Aalst. Ekipa Noliko Maaseik pewnie wygrała pierwszą część spotkania, jednak w kolejnych walka się wyrównała, a w końcówkach za każdym razem lepiej prezentowali się gracze miejscowej ekipy. W drugim i trzecim secie wygrali 25:23, a komplet punktów wywalczonych przed własną publicznością przypieczętowali w czwartej partii, zakończonej wynikiem 26:24. Liderem Lindemans Aalst był Martijn Colson, który zdobył 15 punktów, natomiast po stronie Noliko 14 oczek wywalczył Sebastian Gevert. Kamil Rychlicki na parkiecie pojawił się w trzecim secie i tylko w nim zdążył zdobyć 7 oczek: 6 w ataku i jedno w bloku. Adrian Staszewski w szeregach Lindemas Aalst zapisał na swoim koncie 10 punktów. Do 6 w ofensywie dopisał po 2 asy serwisowe i 2 bloki.