Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Drużyny z Polakami w składzie na czele tabeli

Belgia M: Drużyny z Polakami w składzie na czele tabeli

W Belgii rozegrana została 11. kolejka zmagań. Triumfowały w niej drużyny Polaków, choć w trzech meczach zabrakło ich na boisku. Na czele tabeli z dorobkiem 22 punktów znajdują się Knack Roeselare oraz Noliko Maaseik, a ekipa Piotra Orczyka wyprzedza team z Maaseik lepszym stosunkiem setów.

Siatkarze Noliko Maaseik bez starty seta pokonali Par-ky Menen, choć premierowa odsłona zwiastowała bardziej wyrównany mecz. W niej gospodarze wygrali różnicą dwóch oczek (25:23), ale już dwie pozostałe partie wygrali o wiele pewniej. W ekipie z Maaseik zabrakło na boisku Kamila Rychlickiego, natomiast gracze Park-ky Menen musieli radzić sobie bez Janusza Górskiego. Noliko Maaseik z dorobkiem 24 punktów jest wiceliderem tabeli, a pierwszej drużynie ustępuje jedynie gorszym ratio setów.

W trzech setach zakończył się także pojedynek Lidemans Aalst, którego barw bronią Adrian Staszewski i Krzysztof Modzelewski. Gospodarze pewnie pokonali VDK Gent, a tylko w trzeciej odsłonie pozwolili rywalom przekroczyć barierę 20 oczek. Adrian Staszewski mógł pochwalić się jednym asem serwisowym i jednym blokiem, a do swojego dorobku dołożył również skuteczny atak. W tym elemencie lepiej radził sobie Modzelewski, który na boisku pojawił się dopiero w trzecim secie. Polski przyjmujący zapisał na swoim koncie 3 udane akcje ofensywne.

Bez starty seta swoje spotkanie wygrali mistrzowie Belgii. Knack Roeselare na własnym terenie pokonało Haasrode Leuven, choć w dwóch pierwszych partiach trwała wyrównana walka, za każdym razem zwycięsko (25:23) wychodzili z niej jednak podopieczni Emilie Rousseaux. Na boisku zabrakło Piotra Orczyka, a liderem zwycięskiej drużyny był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył dla swojego zespołu 18 oczek.

3:1 swoje spotkanie wygrała ekipa Roberta Wójcika oraz kontuzjowanego Krzysztofa Gulaka – Axis Guibertin, która pokonała VBC Waremme. To właśnie Wójcik był jednym z liderów swojej ekipy, zdobywając 17 punktów. Do 16 oczek w ofensywie dopisał asa serwisowego. Jego zespół nadal znajduje się jednak dopiero na 6. pozycji w ligowej tabeli, ale zgromadził na swoim koncie tyle samo punktów co Haasrode Leuven.