Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak i Piotr Kantor złotymi medalistami MP w siatkówce plażowej

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor złotymi medalistami MP w siatkówce plażowej

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zostali mistrzami Polski w siatkówce plażowej. Ćwierćfinaliści mistrzostw świata pokonali w meczu finałowym Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka. W rywalizacji o brąz lepsi okazali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy po tie-breaku wygrali z parą Szałankiewicz/Rudol.

Mecze półfinałowe mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej przyniosły w niedzielny poranek sporo emocji. W pierwszym Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zaskoczyli Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka w pierwszym secie, pewnie i wysoko wygrywając 21:15. W drugiej partii to Szałankiewicz i Rudol mieli przewagę i po zwycięstwie 21:17 wyrównali stan spotkania. Niezwykle emocjonujący był tie-break w tym spotkaniu. Końcówka rozgrywana na przewagi z pewnością zostanie zapisana w historii polskiej siatkówki plażowej. Obie pary miały piłki meczowe w górze na wagę finału. Ostatecznie wynikiem 29:27, niespotykanym jak na tie-break, triumfowali Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Również drugi mecz półfinałowy stał na wysokim poziomie i był zacięty. Tu jednak Piotr Kantor i Bartosz Łosiak uporali się z rywalami w dwóch setach i awansowali do półfinału. W obu partiach jednak Grzegorz Fijałek i Michał Bryl dzielnie walczyli, przegrywając dwukrotnie do 19.

W meczu o 3. miejsce mistrzostw Polski pierwsi przewagę osiągnęli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, którzy wyszli na prowadzenie 4:2. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek szybko wrócili do swojej gry i po chwili na tablicy wyników był już remis 5:5. Gra wyrównała się, kibice mogli oglądać ciekawe wymiany i mocne ataki – na przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy stanie 11:10 po asie serwisowym Grzegorza Fijałka. Znów rozgorzała zacięta walka i wymiana punkt za punkt, po skutecznym bloku Macieja Rudola jego zespół wyszedł na prowadzenie 15:13. W końcówce po kolejnym atomowym ataku Michała Bryla znów był remis 19:19, ale doskonała gra w obronie i ataku Jakuba Szałankiewicza dała parze Rudol/Szałankiewicz wygraną 21:19.

Wyrównany początek drugiej partii obfitował w ciekawe zagrania i emocjonujące akcje. Pierwsi na trzypunktowe prowadzenie (7:4) wyszli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl i ich rywale od razu poprosili o przerwę. Szałankiewicz i Rudol rzucili się do odrabiania strat, ale po błędach w ataku i zagrywce na przerwie technicznej nadal przegrywali trzema punktami. Michał Bryl popisywał się efektownymi blokami na Rudolu, a po długiej akcji i dobrych akcjach w obronie było już 18:12 dla Fijałka i Bryla. W końcówce nie dali oni sobie już odebrać wygranej i po ataku Rudola zakończyli seta wynikiem 21:14, doprowadzając do remisu.

Będący na fali Fijałek i Bryl po wyrównanym początku decydującej partii wyszli na prowadzenie 6:3. Po przerwie na życzenie rywali Grzegorz i Michał nie zwalniali tempa i wygrali kolejne trzy wymiany. Tej przewagi w tie-breaku nie mogli już zmarnować, tym bardziej że grali wyśmienicie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali 15:5, sięgając po brązowe medale mistrzostw Polski. Para Rudol/Szałankiewicz po drugim przegranym tie-breaku tego dnia zajęła 4. miejsce w Polsce.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęli faworyzowani Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy wykorzystując błędy rywali, wyszli na prowadzenie 6:2 po asie serwisowym Łosiaka. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak szybko wrócili do gry, doprowadzając do remisu 7:7. Gra się wyrównała i nabrała rumieńców, po skutecznym ataku Łosiaka zespoły zeszły na przerwę techniczną przy stanie 11:10 dla pary Kantor/Łosiak. W końcówce piąta para ostatnich mistrzostw świata wyszła na prowadzenie 19:16, ale rywale odrobili dwa punkty po asie serwisowym Kacpra Kujawiaka. Ostatnia piłka to dobry atak Piotra Kantora i zwycięstwo faworytów 21:19.

Na początku drugiej partii popis gry dał Mariusz Prudel (3:1), ale po ataku i asie serwisowym Piotra Kantora był już remis. Prudel i Kujawiak jednak zdając sobie sprawę ze stawki meczu, znów wyszli na prowadzenie i po błędzie odbicia rywali prowadzili już 9:5. Ćwierćfinaliści mistrzostw świata zmniejszyli straty do jednego punktu jeszcze przed przerwą techniczną, a po niej po kolejnym asie serwisowym Bartosza Łosiaka doprowadzili do remisu 11:11. Znów przewagę uzyskiwali Kantor i Łosiak, z którego serwisami nie mogli sobie poradzić rywale (15:13). W końcowej części meczu faworyci mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Po zepsutym serwisie Kujawiaka Kantor i Łosiak mieli piłkę meczową przy stanie 20:18, ale Łosiak również popsuł zagrywkę. Po chwili już jego kiwka dała Bartoszowi Łosiakowi i Piotrowi Kantorowi tytuł mistrzów Polski w siatkówce plażowej. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zdobyli srebrne medale krajowej rywalizacji.