Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Krzysiek: Wiemy, czego możemy się spodziewać

Bartosz Krzysiek: Wiemy, czego możemy się spodziewać

AZS Częstochowa po serii zwycięstw bez straty seta w derbach Częstochowy musiał uznać wyższość Norwida. W kolejnym meczu akademicy podejmą Lechię Tomaszów Mazowiecki. – Myślę, że taktyka, którą zaserwują nam trenerzy, będzie dla nas korzystna i z tych materiałów, które mamy, jesteśmy w stanie wyciągnąć taką taktykę, która przygotuje nas na zwycięstwo – powiedział atakujący Bartosz Krzysiek.

Do derbów Częstochowy siatkarze AZS-u podchodzili jako faworyci. Norwid po dobrym początku sezonu zaczął falować, a akademicy w ostatnich kolejkach nie przegrali seta. Specyficzna atmosfera niewielkiej, wypełnionej po brzegi hali przy ulicy Jasnogórskiej początkowo przytłoczyła podopiecznych trenera Stelmacha. Dopiero od drugiego seta toczyła się zacięta, choć niepozbawiona błędów walka. Ostatecznie ręce w górę w geście triumfu podnieśli siatkarze Norwida. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Nasza gra nam się nie podobała. Waleczność jak najbardziej, ale było dużo naszych błędów, przez które przegraliśmy. Oczywiście to jest sport i trzeba wyciągnąć wnioski, grać dalej i szukać punktów w następnych meczach – powiedział drugi trener akademików, Dariusz Parkitny. – Walki było dużo, mecz mógł się podobać kibicom. Szkoda tylko, że to my wywozimy ten jeden punkt, ale trochę w tym naszej winy, bo za dużo ryzykowaliśmy. Atmosfera tego meczu doprowadziła do tego, że popełniliśmy za dużo błędów – stwierdził Bartosz Bućko.

W 10. kolejce AZS przed własną publicznością zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Beniaminek I ligi mężczyzn ma na swoim koncie dwadzieścia punktów i obecnie jest wiceliderem rozgrywek. AZS natomiast z szesnastoma punktami plasuje się na siódmej lokacie. – Lechia to silny zespół. Gra oparta jest generalnie na trzech bardzo doświadczonych zawodnikach. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie trzon tego meczu u nich. Analizujemy już, przygotowujemy się bardzo mocno pod ten mecz, jak pod każdy, ale na pewno tutaj jest bardzo dojrzały zespół. Trzeba wziąć wiele poprawek i wybrać dobre punkty z tych meczów, żeby się na nich oprzeć – wyjaśnił Parkitny.

Obie drużyny zagrały ze sobą w przedsezonowym turnieju, który organizował Exact Systems Norwid Częstochowa. Walka w tamtym pojedynku była niezwykle zacięta, a beniaminek I ligi miał szansę na zwycięstwo 3:1. Ostatecznie po ciekawym tie-breaku triumfowali akademicy. – Wiemy, czego możemy się spodziewać, chociaż drużyny nabierają pewności siebie i swojego charakteru w trakcie rozgrywek. Myślę, że taktyka, którą zaserwują nam trenerzy, będzie dla nas korzystna i z tych materiałów, które mamy, jesteśmy w stanie wyciągnąć taką taktykę, która przygotuje nas na zwycięstwo – zakończył Bartosz Krzysiek.

źródło: inf. własna, Radio Panorama