Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Górski: Wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące

Bartosz Górski: Wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące

Słabe wyniki zadecydowały o zwolnieniu trenera Asseco Resovii Roberto Serniottiego. – Koncepcja prowadzenia drużyny nie przyniosła efektów – mówi prezes rzeszowskiego klubu Bartosz Górski. –  Wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące zarówno dla nas, jak i kibiców oraz sponsorów – dodaje.

Zwolnienie trenera Roberto Serniottiego przypieczętowała piątkowa porażka Asseco Resovii z ONICO Warszawa 0:3. Był to piąty przegrany mecz w tym sezonie przez rzeszowski zespół. To najsłabsze spotkanie, jakie pod wodzą trenera Serniottiego rozegrali siatkarze z Rzeszowa. – Wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące zarówno dla nas, jak i kibiców oraz sponsorów, stąd też decyzja o rozwiązaniu umowy z trenerem Serniottim – mówi prezes Asseco Resovii Bartosz Górski.Włoch oficjalnie zaprezentowany został w maju bieżącego roku. Łatwego zadania nie miał, bo zajął na ławce trenerskiej miejsce Andrzeja Kowala. Pod jego wodzą Asseco Resovia w ostatnich sześciu latach zdobyła m.in. trzy tytuły mistrza Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. – Koncepcja prowadzenia drużyny przez trenera Serniottiego niestety nie przyniosła efektów. Na tym etapie rozgrywek chcieliśmy dokonać zmiany, by zakończyć sezon przyzwoitym wynikiem. Nie widzieliśmy poprawy, progresu, jeśli chodzi o formę zawodników i całego zespołu – tłumaczy prezes Górski.

Do końca sezonu Asseco Resovią poprowadzi Andrzej Kowal. Klub więc postawił na sprawdzonego trenera. Kowal po tym, jak w maju ogłosił, że robi sobie przerwę od trenowania drużyny, w rzeszowskim klubie pozostał. Objął funkcję dyrektora sportowego. Był więc blisko pierwszego zespołu. – Trener Kowal przyglądał się pracy pierwszej drużyny. Jeździł też po Europie, zajmował się skautingiem dla naszej drużyny, poznał też różne metody pracy, co roku dokształca się za granicą. Z racji tego, że cały czas jest w klubie, to wejście w rolę pierwszego trenera będzie płynne – kontynuuje prezes Asseco Resovii, który dodaje, że do sztabu szkoleniowego rzeszowskiej drużyny włączony został Marcin Ogonowski.Obok Lucio Oro będzie on asystentem trenera Kowala – mówi prezes.

źródło: rzeszow.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved