Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartłomiej Lemański: Popełniliśmy sporo błędów

Bartłomiej Lemański: Popełniliśmy sporo błędów

fot. Katarzyna Antczak

W pierwszym meczu reprezentacji Polski w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera biało-czerwoni nie zdołali odnieść zwycięstwa nad kadrą Francji. Po pięciosetowym boju podopieczni Ferdinando de Giorgiego musieli uznać wyższość rywala. – Popełniliśmy sporo błędów, które mogły dość źle wyglądać. W tie-breaku jednak trochę się zrekompensowaliśmy, bo udało nam się odrobić niewygodną przewagę reprezentacji Francji. Końcówka była już wyrównaną walką, gdzie tak naprawdę szliśmy łeb w łeb z rywalem – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Bartłomiej Lemański, środkowy reprezentacji Polski.

Pierwszy mecz, który chyba możemy poniekąd nazwać meczem błędów.Bartłomiej Lemański: – Zdecydowanie. W pierwszym secie było sporo popsutych zagrywek z obu stron. W kolejnej partii po wyrównanym początku tej odsłony nie zdołaliśmy wygrać, a była na to szansa. Popełniliśmy sporo błędów, które mogły dość źle wyglądać. W tie-breaku jednak trochę się zrekompensowaliśmy, bo udało nam się odrobić niewygodną przewagę reprezentacji Francji. Końcówka była już wyrównaną walką, gdzie tak naprawdę szliśmy łeb w łeb z rywalem i graliśmy punkt za punkt.

Czy taki mecz z Francją na tym etapie przygotowań nie był waszej drużynie potrzebny? Jest to ekipa, która jest obecnie najsilniejszą na siatkarskich parkietach.

– Na pewno takie spotkanie, jakie nam się przydarzyło pierwszego dnia turnieju, jest dobrym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Przed nami jeszcze dwa mecze i z pewnością nie potraktujemy ich jako sparingów, a jak każdy inny ważny mecz w barwach narodowych. Staramy się i walczymy najlepiej, jak możemy. Myślę, że na tym turnieju możemy pokazać i sprawdzić chociażby dla samych siebie, w jakiej jesteśmy formie przed nadchodzącymi mistrzostwami.

Nieubłaganie zbliża się zwieńczenie spalskich trudów i docelowa impreza, jaką są mistrzostwa Europy. Czy reprezentacja Polski zdołała już zamknąć rozdział zatytułowany „Liga Światowa 2017” i rozpocząć całkiem nowy w drodze po kolejny tytuł?

– Myślę, że tak. Nie myślimy już o tegorocznej Lidze Światowej i skupiamy się teraz wyłącznie na mistrzostwach Europy, które są imprezą docelową. Cały czas ciężko trenowaliśmy, mając świadomość tego, co czeka nas końcem sierpnia. Mam nadzieję, że te efekty będzie można zobaczyć i będą one takie, jak oczekujemy.

Ferdinando de Giorgi: – Nasza gra z seta na set wyglądała coraz lepiej

Czy ten moment na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest odpowiedni i może stanowić dobrą weryfikację przygotowania reprezentacji Polski na tym etapie? Jest to rodzaj ostatecznego sprawdzianu i ewentualnie wprowadzenia pewnych poprawek?

Nie wiem, czy można to nazwać weryfikacją ostateczną, bo ten turniej o niczym jeszcze nie przesądza. Choć prawdą jest, że w tym okresie po memoriale, a przed samymi mistrzostwami już tyle czasu nie będziemy mieli i ciężko będzie w takim wymiarze czasu coś poprawić. Na pewno każde z tych spotkań poddamy głębokiej analizie i zwrócimy uwagę przede wszystkim na to, co nie do końca nam wychodziło.

Który z tych trzech rywali budzi u was największe obawy?

Ciężko powiedzieć, szczerze mówiąc. To też nie jest tak, że obawiamy się kogoś mniej czy bardziej i wychodząc na boisko, trzęsą nam się nogi. Do każdego meczu wychodzimy tak samo i na każdego rywala nastawiamy się jednakowo. Nie mamy w stosunku do żadnego z nich uprzedzeń czy obaw.

W tym sezonie kadrowym plan meczowy jest dość napięty, więc i organizmy muszą na to w jakiś sposób reagować. Czy odczuwalne są te trudy przygotowań?

Na pewno trochę to odczuwamy. Zawsze ten sezon przed poważnymi imprezami tak wygląda, że trzeba sobie dać w kość, aby potem móc zobaczyć efekt ciężkiej pracy. Z początkiem przygotowań było to bardziej męczące, jednak teraz schodzimy już z tych obciążeń i łapiemy trochę świeżości, żeby pokazać się w kolejnych starciach od jak najlepszej strony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved