Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Baraż o PL: W pierwszym meczu barażowym wyraźna przewaga bydgoszczan

Baraż o PL: W pierwszym meczu barażowym wyraźna przewaga bydgoszczan

W Bydgoszczy rozpoczęła się rywalizacja barażowa o miejsce w PlusLidze pomiędzy miejscową Łuczniczką a mistrzem I ligi mężczyzn, AZS-em Częstochowa. W pierwszym meczu zdecydowaną przewagę mieli podopieczni Jakuba Bednaruka, którzy w trzech szybkich setach pokonali osłabionych brakiem kontuzjowanego Bartosza Kryśka częstochowian. Drugie spotkanie już jutro w Bydgoszczy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, dzięki dobrej grze w obronie mogli wyprowadzać skuteczne kontrataki. Bydgoszczanie mocno zagrywali, nie wstrzymywali również ręki w ataku. Po asie Bartosza Filipiaka o czas poprosił trener Krzysztof Stelmach (7:2). Dopiero przy zagrywkach Mateusza Rećko akademicy zaczęli niwelować straty i po bloku Daniela Szaniawskiego było już tylko 8:6 dla Łuczniczki. Podopieczni Jakuba Bednaruka utrzymywali jednak kilkupunktową przewagę. Dopiero po dwóch z rzędu podwójnych odbiciach bydgoszczan rywale złapali z nimi kontakt punktowy (14:13). Z akcji na akcję gra częstochowian zaczęła się napędzać. Po drugiej stronie nie odpuszczał jednak Bartosz Filipiak. Kolejny jego skuteczny atak dał czteropunktowe prowadzenie gospodarzom i drugi czas wykorzystał trener Stelmach (20:16). Bydgoszczanie nie spuszczali z tonu. Autowa zagrywka Szczurka i blok na Mateuszu Rećko dały ostatnie punkty Łuczniczce.

Chociaż również drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, tym razem przez własne błędy nie byli w stanie utrzymać przewagi (4:1, 7:7). Mocny atak Gorczaniuka przerwał passę AZS-u, a po dwóch nieskończonych atakach Rećko grę przerwał trener Stelmach (10:7). Nie brakowało mocnych ataków. Akademicy nie pomagali sobie jednak, psując kolejne zagrywki. Bydgoszczanie nie tracili koncentracji, utrzymując prowadzenie. Gdy sędzia odgwizdał dodatkowo niesioną piłkę przy przyjęciu Łukasza Koziury, drugi czas wykorzystał Krzysztof Stelmach (18:13). Gdy kolejny raz libero nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Edgardo Goasa, został zmieniony przez Machetę. Passę przerwał dopiero atak po bloku w aut Bartosza Bućko. Gospodarze kontrolowali grę. Gdy AZS przy zagrywkach Szczurka obronił kilka punktów, pierwszy raz w tym meczu zareagował trener Bednaruk (23:16). Kropkę nad i w tym secie postawił mocnym atakiem po skosie Filipiak.

Otwarcie trzeciego seta było bardziej wyrównane, jednak goście wciąż nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry prostych błędów (6:6). Gdy ataku nie skończył Bućko, został zmieniony przez Buscha. W kolejnej akcji asa dodał jeszcze Wojciech Jurkiewicz i przy stanie 11:7 o czas poprosił trener Stelmach. Goście przerwali serię rywali dopiero po ataku po bloku w aut Mateusza Rećko (13:8). Sytuacja na boisku nie ulegała jednak zmianie, wciąż swobodniej grali gospodarze. Akademicy starali się wyprowadzać akcje przez środek, jednak to nie wystarczyło, by zatrzymać rozpędzonych rywali. Atak przez środek Wojciecha Jurkiewicza zakończył mecz.

Łuczniczka Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

stan rywalizacji: 1:0 dla Łuczniczki

Łuczniczka: Ananiew (7), Goas (4), Jurkiewicz (6), Filipiak (17), Gorczaniuk (4), Sacharewicz (7), Kowalski (libero) i Gryc
AZS: Rećko (7), Bućko (6), Stolc (12), M’Baye (7), Szaniawski (3), Szczurek, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Busch (1), Siwicki (3) i Magnuszewski