Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Cztery azjatyckie zespoły z kwalifikacją do mistrzostw świata

Cztery azjatyckie zespoły z kwalifikacją do mistrzostw świata

W trakcie mistrzostw Europy siatkarek nie próżnują też zespoły azjatyckie, które w Kazachstanie i Tajlandii rywalizowały o prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Dziesięć zespołów walczyło w dwóch grupach, a dwie najlepsze ekipy z każdej z nich uzyskały prawo gry w mistrzostwach świata.

Grupa A:

W grupie A znalazły się Chiny, Tajwan, Australia, Fidżi oraz Kazachstan. W Kazachstanie najlepsze okazały się siatkarki z Chin, które wygrały turniej kwalifikacyjny bez straty seta. – To był długi i trudny turniej, ale jesteśmy szczęśliwe, że udało nam się go wygrać i osiągnąć nasz cel, którym był bilet do Japonii – podsumowała Zhu Ting, kapitan chińskiej kadry. Gospodynie rywalizacji zakończyły zmagania na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z mistrzyniami olimpijskimi. Kazachstan 3:1 pokonał Australię oraz Tajwan, a w ostatnim dniu turnieju nie dał szans kadrze Fidżi. – Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że pomimo tak wielu kontuzji i innych problemów udało nam się awansować na mistrzostwa świata – mówiła Radmila Beresnewa, kapitan reprezentacji Kazachstanu. Najgorzej w turnieju poradziły sobie reprezentantki Fidżi.

Grupa B:

Również w grupie B zwycięzca zakończył turniej kwalifikacyjny bez straty seta, a w jej skład wchodziły zespoły Korei Południowej, Korei Północnej, Iranu, Wietnamu oraz Tajlandii. Koreanki nie dały szans żadnej z drużyn, wygrywając wszystkie mecze 3:0, pewnie plasując się na pierwszym miejscu w tabeli. Wyższość reprezentacji Korei musiały uznać między innymi Tajki, którym jednak udało się zwyciężyć we wszystkich pozostałych starciach bez starty seta i tym samym jako drugi zespół w klasyfikacji awansować na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Japonii. Ostatnie miejsce w klasyfikacji przypadło Irankom.