Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Australijczyk nowym rozgrywającym BBTS-u

Australijczyk nowym rozgrywającym BBTS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

W nowym sezonie rozgrywającym BBTS-u Bielsko-Biała będzie Harrison Peacock. To aktualny reprezentant Australii, która pod wodzą Marka Lebedewa występuje w Lidze Światowej.

Australijczyk urodził się 31 stycznia 1991 roku w Mount Barker. Mierzy 192 cm wzrostu, w ostatnim sezonie bronił barw fińskiego Hurrikaani-Loimaa, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Harrison Peacock w sezonie 2015/2016 grał w MKS-ie Będzin, z uwagi na kontuzję i konieczną operację opuścił zespół w trakcie rozgrywek. – Jestem podekscytowany grą w Polsce – myślę, że jest to jedno z najlepszych miejsc do gry w siatkówkę. Kibice są jednymi z najlepszych na świecie i to jest bardzo dobra liga – skomentował Peacock, który nie chce na razie wypowiadać się o szansach BBTS-u na osiągnięcie dobrego wyniku. – W  tej chwili trudno mówić o naszym potencjale w nowym sezonie. Będziemy mogli to ocenić dopiero, gdy zaczniemy razem pracować. Za mną bardzo udany sezon w Finlandii, gdzie odnieśliśmy wiele sukcesów. Mieliśmy kilka trudnych meczów w Pucharze CEV przeciwko bułgarskiemu zespołowi i przeciwko Trentino. W Finlandii nie znaleźliśmy sposobu na bardzo silny zespół z graczami takimi jak Mikko Esko czy Oli Kunnari i zdobyliśmy srebrny medal –  powiedział nowy rozgrywający ekipy z Beskidów.Spośród bielskich siatkarzy Peacock zna bardzo dobrze Mariusza Gacę.Mario był jednym z dobrych ludzi, których spotkałem w Będzinie – był jak ojciec drużyny. Zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty, chętny do pomocy. Jest dobrym graczem i z niecierpliwością czekam na nasze ponowne spotkanie – zadeklarował nowy nabytek BBTS-u.

Reprezentacyjnym trenerem Harrisona jest Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, którego Australijczyk pytał o opinię o polskim klubie przed podpisaniem kontraktu z BBTS-em. – Pytałem Marka o BBTS, ale i tak już dużo wiedziałem o lidze. Mark powiedział, że jest to dobry klub w naprawdę ładnym mieście i byłoby to świetne miejsce do rozwijania mojej kariery, gdzie będę mógł zmierzyć się z silnymi zespołami w dobrej lidze – zakończył Peacock.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved