Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Argentyńczycy zagrają w mistrzostwach świata

Argentyńczycy zagrają w mistrzostwach świata

Trzy zespoły z Ameryki Południowej walczyły o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Reprezentacja Argentyny wygrała dwa spotkania, tracąc w tej rywalizacji zaledwie jedną partię. To pozwoliło jej stać się drugim zespołem z Ameryki Południowej, który wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Argentyńczycy na początek turnieju zmierzyli się z reprezentacją Chile i nie najlepiej rozpoczęli ten pojedynek. W premierowej odsłonie ulegli rywalom 21:25, jednak już kolejne odsłony stały pod znakiem zdecydowanie lepszej gry podopiecznych Julio Velasco. Trzy następne partie rozstrzygnęli oni już zdecydowanie na swoją korzyść, a kadra Chile nie była w stanie w żadnej z nich przekroczyć granicy 20 oczek. Argentyna zwłaszcza w ostatniej odsłonie podkreśliła swoją dominację, zwyciężając 25:13.

Argentyna – Chile 3:1
(21:25, 25:19, 25:17, 25:13)

W drugim dniu rywalizacji po dwóch stronach siatki stanęły zespoły z Chile oraz Wenezueli. Zdecydowanie lepszą ekipą okazała się reprezentacja Chile, która nie oddała rywalom chociażby jednej partii. Najciekawiej było w premierowym secie, którego Wenezuelczycy przegrali jednak 22:25. W kolejnych wygrane Chile były o wiele bardziej przekonujące, a gracze tej kadry spotkanie przypieczętowali zwycięstwem 25:15 w trzeciej części spotkania.

Chile – Wenezuela 3:0
(25:22, 25:20, 25:15)

Na zakończenie turnieju Argentyńczycy zmierzyli się z Wenezuelą i bez większych problemów zapisali na swoim koncie wygraną 3:0. Najlepiej punktującymi zawodnikami w kadrze Julio Velasco okazali się Cristian Poglajen oraz Santiago Darraidou, zapisując na swoim koncie po 13 punktów. Po dwóch łatwo wygranych partiach 25:19 i 25:16 Argentyna weszła na jeszcze wyższe obroty w secie numer trzy, deklasując rywali 25:12.

Argentyna – Wenezuela 3:0
(25:19, 25:16, 25:12)

źródło: inf. własna, voleysur.org