Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Argentyna zamknęła listę finalistów MŚ siatkarek

Argentyna zamknęła listę finalistów MŚ siatkarek

Reprezentacja Argentyny wygrała ostatni turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata siatkarek i tym samym zamknęła listę 24 reprezentacji, które w przyszłym roku w Japonii zagrają o medale. Niestety wśród finalistów zabrakło reprezentacji Polski. Złotego medalu w Japonii bronić będą siatkarki Stanów Zjednoczonych.

Zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw świata siatkarek, które w 2018 roku odbędą się w Japonii. Ostatnią, 24. drużyną, która zakwalifikowała się do turnieju finałowego, jest drużyna Argentyny. Albicelestes wygrały turniej kwalifikacyjny CSV (federacja południowoamerykańska) i obok mistrzyń Ameryki Południowej Brazylijek jako druga drużyna z tego kontynentu grać będą o medale MŚ.

W turnieju, który w weekend został rozegrany w peruwiańskim mieście Arequipa, reprezentacja Argentyny pokonała kolejno Kolumbię, Urugwaj i Peru i tylko w tym ostatnim meczu straciła seta. 22 punkty w decydującym o awansie spotkaniu zdobyła Yamila Nizetich. – Zrealizowałyśmy swój cel, jedziemy do Japonii, możemy już się cieszyć – mówiła po meczu uradowana kapitan reprezentacji Argentyny Emilce Sosa, dziękując za wsparcie kibicom.

Ameryka Płd.: Brazylia, Argentyna
NORCECA: USA (mistrz świata), Kanada, Kuba, Dominikana, Portoryko, Meksyk, Trynidad i Tobago

źródło: FIVB, inf. własna