Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Zwycięstwo i porażka UPCN

Argentyna M: Zwycięstwo i porażka UPCN

W czwartek i sobotę rozegrano dwie kolejki argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy. Zespół Zbigniewa Bartmana, UPCN San Juan, pokonał PSM Voley oraz dość niespodziewanie przegrał z Libertad Burgi Voley. Podopieczni Fabiana Armoy zajmują cały czas 3. miejsce w tabeli.

Czwartkowy mecz z PSM Voley był dla siatkarzy UPCN dość łatwy, chociaż nie ustrzegli się oni błędów. Po dwóch wygranych pewnie setach w trzeciej partii gospodarze stanęli, co od razu wykorzystali rywale. PSM dzięki doskonałej grze Bruno Romanuttiego (30 punktów) wygrał trzeciego seta, ale w kolejnym to znów UPCN niepodzielnie królował na boisku. Gospodarze wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:1. Zbigniew Bartman zdobył w tym spotkaniu 18 punktów, z czego 16 atakiem przy 44% skuteczności. Do tego dołożył 2 skuteczne bloki. O jeden punkt mniej od Bartmana zdobył Nicolas Lazo.

Nieprzyjemną niespodziankę sprawili swoim fanom siatkarze UPCN dzień później. Dwa pierwsze sety meczu z Libertad Burgi Voley gospodarze zaczynali od prowadzenia i oba przegrali do 23. Dopiero w trzeciej partii przełamali złą passę, wygrywając do 20, jednak w kolejnej nie byli w stanie zagrozić niżej notowanym rywalom. Przegrali do 21 i całe spotkanie 1:3, co było mimo wszystko niespodzianką. Polski atakujący zdobył w tym spotkaniu 22 punkty, z czego 21 atakiem przy 49% skuteczności. Zbigniew Bartman raz blokował w meczu skutecznie. Całkowicie zawiódł natomiast Nicolas Lazo i koledzy Bartmana. Do drużyny dołączył już David Lee, który w piątkowym spotkaniu zdobył 5 punktów. W zespole gości najskuteczniejsi byli Ronald Fayola (18 pkt.) oraz Tomas Lopez (17 pkt.). Co ciekawe również w I rundzie UPCN przegrał z tym właśnie rywalem.

W ten weekend nie zabrakło również innych niespodzianek w lidze argentyńskiej. Wicelider Ciudad Voley przegrał w sobotę we własnej hali 1:3 z ostatnim w tabeli River Plate Buenos Aires. Dwa dni wcześniej Ciudad uległ liderowi, Lomas Voley 1:3 i dzięki temu UPCN zbliżył się w tabeli do rywali na odległość jednego punktu. Lomas Voley w sobotę pokonał również w wyjazdowym spotkaniu 3:2 Untref Voley i ma już 6 punktów przewagi nad Ciudad. Ostatnie miejsce w tabeli opuścił zespół z Buenos Aires, spychając w to miejsce PSM Voley.

W najbliższy czwartek rozegrana zostanie 15. kolejka ligi argentyńskiej. UPCN San Juan stanie przed niezwykle trudnym zadaniem, grając na wyjeździe z liderem. Lomas Voley do tej pory przegrał tylko raz… właśnie z UPCN.