Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: UPCN znów pokonał lidera i awansował na 2. miejsce

Argentyna M: UPCN znów pokonał lidera i awansował na 2. miejsce

Siatkarze UPCN San Juan pokonali w czwartek lidera rozgrywek ligi argentyńskiej, zwycięstwo odnieśli również w sobotę. Zbigniew Bartman i jego koledzy są na 2. miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do Lomas Volley. Polski atakujący rozegrał dwa wyśmienite spotkania i był liderem swojej drużyny.

Czwartkowe zwycięstwo UPCN San Juan z liderem, Lomas Volley, było wydarzeniem 15. kolejki rozgrywek ligi argentyńskiej. Do tej pory liderujący w tabeli zespół prowadzony przez Marcelo Silvę przegrał tylko raz… właśnie z UPCN. Tym razem lider poległ we własnej hali i to w trzech szybkich setach do 15, 22 i 20. Świetne spotkanie w barwach UPCN rozegrał Zbigniew Bartman, który zdobył dla swojego zespołu 18 punktów. Polski siatkarz 16 punktów zdobył atakiem przy 57% skuteczności, do tego dołożył jeden skuteczny blok i jednego asa serwisowego. Siatkarze Lomas Volley tego weekendu nie będą wspominali dobrze, bowiem dwa dni później niespodziewanie ulegli we własnej hali zespołowi Obras San Juan 2:3. Liderem przyjezdnych był Javier Jimenez, który zapisał na swoim koncie 22 punkty.

W sobotę siatkarze UPCN rozegrali mecz wyjazdowy, pokonując w 16. kolejce River Plate Buenos Aires 3:1. Po porażce w pierwszej partii podopieczni trenera Fabiana Armoy kolejnego seta wygrali na przewagi, a w trzecim i czwartym już niepodzielnie rządzili na boisku. Znów koncertowo grał Zbigniew Bartman, który punktował w tym meczu 27 razy. Polski atakujący zapisał na swoim koncie 2 asy serwisowe, jeden punktowy blok i 24 punkty w ataku przy 51% skuteczności. UPCN jest obecnie na 2. miejscu w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do lidera.

Dwa punkty za UPCN znajduje się jednak Personal Bolivar, który ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W czwartek podopieczni trenera Javiera Webera pokonali 3:1 PSM Voley, a w sobotę w trzech setach rozprawili się z Libertad Burgi Voley. Liderem zespołu w obu tych meczach był Rozalin Penczew, który w pierwszym spotkaniu zdobył 29 punktów, w drugim 18.