Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Personal Bolivar i UPCN o krok od finału

Argentyna M: Personal Bolivar i UPCN o krok od finału

W czwartkowych meczach play-off ligi argentyńskiej drugie półfinałowe zwycięstwa odniosły zespoły UPCN San Juan i Personalu Bolivar. Drużyna Zbigniewa Bartmana jest o krok od awansu do finału, a wykonać go może już w sobotę. Polski atakujący znów był główną siłą napędową w ataku swojego zespołu i zdobył w pięciosetowym meczu 32 punkty.

Po dwóch meczach we własnej hali UPCN San Juan remisował w rywalizacji półfinałowej z Lomas Voley 1:1. Teraz obie drużyny przeniosły się do Lomas de Zamora, gdzie swoje mecze rozgrywa przeciwnik zespołu Zbigniewa Bartmana. Trzecie spotkanie półfinałowe było niezwykle emocjonujące. Już pierwszy set pokazał, że nikt nie zamierza składać broni, prowadzenie przechodziło z rąk do rak, ostatecznie jednak końcówkę wygrali podopieczni trenera Fabiana Armoy (25:23). W drugim secie gospodarze im się zrewanżowali, wygrywając wojnę nerwów w ostatnich piłkach (27:25).

Lomas Voley idąc za ciosem, wygrał również trzeciego seta. Dzięki dobrej grze Federico Pereyry (28 pkt.) i Lucasa Ocampo (23 pkt.) gospodarze triumfowali w końcówce 25:23 i to oni objęli prowadzenie w spotkaniu. Postawiony pod ścianą zespół UPCN rozegrał świetnego kolejnego seta. Goście od początku zdominowali wydarzenia na boisku i powiększając swoją przewagę, wygrali ostatecznie do 19, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii podopieczni trenera Fabiana Armoy mieli przewagę od początku do końca i ostatecznie to oni wznieśli ręce w geście triumfu po ostatnim gwizdku sędziego. Zbigniew Bartman zdobył dla swojego zespołu 32 punkty, z czego 28 atakiem przy 48% skuteczności. Dołożył do tego trzy skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. Kolejny na liście punktujących zawodników w zespole UPCN był Martin Ramos (13 pkt.).

Lomas Voley – UPCN San Juan 2:3
(23:25, 27:25, 25:23, 19:25, 13:15)

stan rywalizacji: 2:1 dla UPCN

Lomas: Toro (15), Flores (10), Chirivino, Pereyra (28), Ocampo (23), Carneiro (7), Massimino (libero) oraz Ferreiro (1), Bernasconi i Imhoff (2)
UPCN: Gomez (9), Galić (9), Cavanna (2), Bartman (32), Lee (9), Ramos (13), Garrocq (libero) oraz Lazo (1), Zerba (1), Ibazeta (libero) i Salvo

W drugiej parze półfinałowej również przed trzecim, czwartkowym spotkaniem był remis 1:1. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, siatkarze Ciudad Voley prowadzili niemal przez cały czas z niewielką przewagą, w czym spora zasługa skutecznych ataków Ezequiela Palaciosa (11 pkt.) oraz bloków Augustina Losera. W końcówce jednak siatkarze Personalu Bolivar dogonili rywali i wygrali tego seta 26:24. W dwóch pozostałych setach podopieczni trenera Javiera Webera już wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę i pewnie wygrali do 20 i 21, a całe spotkanie 3:0. Personal prowadzi więc w rywalizacji do trzech wygranych 2:1 i ma szansę awansować do finału już w sobotę. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli Theo Nery Lopes (17 pkt.) i Rozalin Penczew (14 pkt.)

Ciudad Voley – Personal Bolivar 0:3
(24:26, 20:25, 21:25)

stan rywalizacji: 2:1 dla Personalu

Ciudad: Loser (8), Martinez (7), Bitar, Gallego (5), Darraidou (9), Palacios (11), Fernandez (libero) oraz Vaca (2) i Palonsky (1)
Personal: Gauna (7), Lioca (2), Penczew (14), Theo (17), Garcia (1), Crer (6), Gonzalez A. (libero) oraz Patti (3), Codesal (libero), Gonzalez D. (1) i Ramonda