Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Dobry mecz Bartmana, UPCN bliżej finału

Argentyna M: Dobry mecz Bartmana, UPCN bliżej finału

W argentyńskiej ekstraklasie siatkarzy rozegrano pierwsze mecze półfinałowe. UPCN San Juan pokonał 3:1 Lomas Voley, a bardzo dobry mecz rozegrał Zbigniew Bartman, który zdobył 25 punktów dla swojego zespołu. W drugiej parze Personal Bolivar wygrał 3:0 pierwsze spotkanie z Ciudad Voley. Kolejne mecze już w niedzielę.

W piątek w pierwszym meczu półfinałowym argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie zmierzył się z Lomas Voley. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę. Powiększyli ją jeszcze w końcówce spotkania i dzięki skutecznej postawie Federico Pereyry Lomas Voley wygrał pierwszego seta do 19. Również w drugiej partii podopieczni trenera Marcelo Silvy prowadzili na początku 8:5, ale gospodarzy szybko wzięli się do pracy. UPCN odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta. Zespół prowadzony przez trenera Fabiana Armoę wygrał również do 19, wyrównując tym samym stan spotkania.

W trzecim i czwartym secie UPCN kontrolował wydarzenia na boisku i od początku do końca miał bezpieczną przewagę. Gospodarze wygrali do 20 i 18, tym samym wygrywając pierwszy mecz półfinałowy w rywalizacji do trzech zwycięstw 3:1. Duża w tym zasługa Zbigniewa Bartmana, który zdobył dla swojej drużyny 25 punktów. Polski atakujący zdobył 23 punkty atakiem przy 48% skuteczności, do nich dołożył dwa skuteczne bloki. Kolejny na liście punktujących siatkarzy UPCN był Martin Ramos (14 pkt.)

UPCN San Juan – Lomas Voley 3:1
(19:25, 25:19, 25:20, 25:18)

UPCN: Gomez (2), Galić (8), Cavanna (2), Bartman (25), Lee (9), Ramos (14), Garrocq (libero) oraz Armesto (1), Zerba i Salvo
Lomas: Toro (9), Flores (10), Chirivino, Pereyra (18), Ocampo (10), Carneiro (6), Massimino (libero) oraz Ferreiro (3), Bernasconi (1), Giachetta i Imhoff

W drugiej parze półfinałowej rywalizują Personal Bolivar oraz Ciudad Voley. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami w San Carlos de Bolivar przebiegł pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Javiera Webera w pierwszych dwóch setach szybko wychodzili na kilkupunktową przewagę, którą potem jeszcze powiększali. Trzecią partię Personal rozpoczął od prowadzenia 8:2, potem deklasując rywala. Gospodarze prowadzili 16:8 oraz 21:12 i ostatecznie wygraliseta do 16 i całe spotkanie 3:0.

Dobry mecz w barwach Personalu Bolivar rozegrali Theo Nery Lopes (16 pkt.) oraz Rozalin Penczew (14 pkt.). Drugie mecze półfinałowe już w najbliższą niedzielę. Rywalizacja trwa do trzech wygranych meczów.

Personal Bolivar – Ciudad Voley 3:0
(25:18, 25:21, 25:16)

Personal: Gauna (10), Lioca (3), Penczew (14), Theo (16), Garcia (6), Crer (8), Gonzalez A. (libero) oraz Pattti, Codesal, Gonzalez D. i Ramonda
Ciudad: Loser (2), Martinez (9), Bitar, Gallego (6), Darraidou (5), Palacios (7), Fernandez (libero) oraz Soria (1), Vaca, Palonsky i Arquez