Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Dobry mecz Bartmana mimo porażki zespołu

Argentyna M: Dobry mecz Bartmana mimo porażki zespołu

Zespół UPCN San Juan w 2. kolejce ligi argentyńskiej przegrał wyjazdowe spotkanie z Libertad Burgi Voley 1:3. W drużynie przyjezdnej wyróżnił się Zbigniew Bartman, który zdobył dla swojego zespołu 20 punktów, ale tym razem miał zbyt małe wsparcie w kolegach. Liderem po dwóch seriach spotkań jest Lomas Voley, kolejny przeciwnik UPCN.

Po wygranej na inaugurację rozgrywek w sobotę niemiła niespodzianka czekała kibiców UPCN San Juan. Zespół Zbigniewa Bartmana spotkał się na wyjeździe z Libertad Burgi Voley, które swój pierwszy mecz przegrało po tie-breaku. Dwa pierwsze sety tego pojedynku były niezwykle zacięte. W pierwszej partii niemal przez cały czas kilkupunktową przewagę miał zespół gości, jednak w końcówce siatkarze Libertad dogonili rywali i wygrali po dramatycznej końcówce 29:27. Równie zacięty przebieg miał drugi set, tym razem wygrany przez zespół z San Juan 25:23. Niestety podopiecznych trenera Fabiana Armoy siły opuściły w kolejnych setach, przegranych do 16 i 19. Tym samym UPCN wyjechał z San Jeronimo Norte bez punktów.

Najskuteczniejszym i wyróżniającym się na tle pozostałych zawodników drużyny gości był Zbigniew Bartman. Polski przyjmujący zdobył w tym spotkaniu 20 punktów, atakując ze skutecznością 68% (19 punktów) i zapisując na swoim koncie jeden skuteczny blok. O wiele gorzej poszło Bartmanowi w przyjęciu, miał zaledwie 33% pozytywnego przyjęcia i tylko 17% dokładnego. W zespole gospodarzy 18 punktów zdobył Tomas Lopez, o punkt mniej na swoim koncie zapisał Ronald Fayola.

UPCN spadł na 8. miejsce w tabeli. Na jej czele znalazł się zespół Lomas Volley, który wygrał 3:2 z Untref Voley. 27 punktów w tym spotkaniu zdobył Frederico Pereyra. Dwie wygrane, ale obie po tie-breakach ma również na swoim koncie Obras San Juan, który w 2. kolejce pokonał na wyjeździe PSM Voley. W pozostałych spotkaniach drugiej serii spotkań Ciudad Voley wygrał na wyjeździe w Buenos Aires 3:0 z River Plate, a w swoim pierwszym meczu sezonu Gigantes del Sur pokonali 3:1 Monteros Voley Club.

UPCN San Juan kolejny mecz rozegra dopiero 16 listopada, bowiem mecze tej drużyny z 3. i 4. kolejki zostały przełożone na grudzień. Rywalem zespołu Zbigniewa Bartmana w 5. kolejce będzie Personal Bolivar.