Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal chce wprowadzić pozytywną energię do Resovii

Andrzej Kowal chce wprowadzić pozytywną energię do Resovii

fot. Katarzyna Antczak

– Musimy mieć świadomość, że jest on inny niż w poprzednich latach. Jest złożony z młodych chłopaków, którzy są wsparci dwoma, trzema doświadczonymi siatkarzami. Myślę jednak, że jest szansa, żeby ten zespół grał lepszą siatkówkę i miał więcej radości z gry – powiedział nowy szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal.

Porażka z Onico Warszawa przepełniła czarę goryczy włodarzy Asseco Resovii Rzeszów, którzy zdecydowali się na roszady na ławce trenerskiej. Po zaledwie kilku miesiącach pracy z funkcji szkoleniowca podkarpackiej ekipy zwolniony został Roberto Serniotti, pod wodzą którego w dwunastu meczach na swoim koncie zgromadziła ona tylko dwadzieścia oczek, co daje jej obecnie dopiero siódme miejsce w stawce. Następcą Włocha będzie Andrzej Kowal, który przez ostatnie miesiące pełnił funkcję dyrektora sportowego w rzeszowskim klubie, a do końca poprzedniego sezonu był jego szkoleniowcem. Nie przewiduje on rewolucji w sztabie trenerskim. – Generalnie sztab niewiele się zmieni, bo zarówno asystent trenera Serniottiego, jak i trener od przygotowania fizycznego nadal będą w sztabie. Do niego dołączymy jedynie Marcina Ogonowskiego. Będziemy pracować w pięciu, bo będzie dwóch asystentów i dwóch statystyków – powiedział na antenie Radia Rzeszów nowy trener Asseco Resovii.W ostatnich tygodniach jej gra mocno falowała. Przytrafiały się jej bardzo dobre mecze, jak chociażby wygrana bez straty seta z Indykpolem AZS Olsztyn, ale znacznie częściej podkarpacka ekipa zawodziła. W kilku meczach nie ugrała nawet seta, a ostatnio przegrała też z beniaminkiem PlusLigi. Działacze rzeszowskiego klubu liczą, że Kowal tchnie w drużynę nowego ducha i pozwoli jej zyskać więcej pewności siebie. – Nie chodzi o to, żeby cokolwiek ratować, bo obecnie ten zespół jeszcze nic nie przegrał. Oczywiście, musimy mieć świadomość, że jest on inny niż w poprzednich latach. Jest złożony z młodych chłopaków, którzy są wsparci dwoma, trzema doświadczonymi siatkarzami. Myślę jednak, że jest szansa, żeby ten zespół grał lepszą siatkówkę i miał więcej radości z gry – ocenił Kowal, który wierzy, że uda mu się odmienić oblicze drużyny. – Odpocząłem przez kilka miesięcy. Mam swoje spostrzeżenia. Myślę, że jestem w stanie wprowadzić wiele pozytywnej energii do zespołu – dodał twórca sukcesów Resovii w poprzednich latach.

A już w najbliższy czwartek pierwszy sprawdzian rzeszowskiej ekipy pod wodzą nowego szkoleniowca. Wówczas w Finlandii rozpocznie ona rywalizację w europejskich pucharach, a dokładniej w Pucharze CEV, w którym jej pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna z Rovaniemi. – Najbliższy mecz zagramy w Rovaniemi. Zrobimy wszystko, żeby dobrze się do niego przygotować. Wierzę, że w Finlandii zaprezentujemy lepszą grę, która pozwoli nam awansować do kolejnej rundy – zakończył Andrzej Kowal.

źródło: inf. własna, Polskie Radio Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved