Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Andrzej Hojnor: Budujemy drużyny na sezon 2017/2018. To jest nasz priorytet

Andrzej Hojnor: Budujemy drużyny na sezon 2017/2018. To jest nasz priorytet

Trwają kadrowe roszady w drużynach Krosno Glass AZS PWSZ Karpat. Spekuluje się o zgłoszeniu męskiego zespołu do I ligi. Taka możliwość mogłaby pojawić się za sprawą problemów organizacyjnych niektórych obecnych pierwszoligowców, skutkujących wycofaniem ich z rozgrywek pierwszej ligi.

Siatkarze Karpat dotarli w turnieju finałowym o awans do pierwszej ligi do decydującego o przejściu na wyższy szczebel spotkania, więc znajdują się w czołówce kolejki oczekujących na wieści o pierwszoligowej stawce rywalizującej na zapleczu PlusLigi w przyszłym sezonie. – Na razie nie otrzymaliśmy ani żadnego oficjalnego komunikatu, ani tym bardziej zaproszenia do rozmów o naszych ewentualnych występach w I lidze. O takich tematach dowiaduję się między innymi z Internetu, gdzie na niektórych forach pojawiają się informacje o kłopotach finansowych Hajnówki czy Olimpii Sulęcin – powiedział Andrzej Hojnor, prezes krośnieńskiego klubu. – Na razie nie przykładam jednak do tego zbyt wielkiej wagi, ponieważ zwykle na końcu okazuje się, że to typowe, przysłowiowe plotki. A nawet jeśli kluby borykają się z brakiem gotówki, to za chwilę może pojawić się jakiś sponsor i wszystko wraca do normy, sytuacja poprawia się, a widmo wycofania z rozgrywek przestaje wtedy straszyć. Również w naszej grupie drugiej ligi nie brakuje teorii o niedopiętych budżetach kilku teamów, ale jak powiedziałem, nie są to sprawy zaprzątające moją głowę i czas, gdyż tak się składa, że mamy o czym myśleć. Przede wszystkim budujemy drużyny na sezon 2017/2018. To jest nasz priorytet, na tym się w tej chwili całkowicie skupiamy.Wiadomo już, że z pierwszoligowej drużyny żeńskiej Karpat odejdą: Magdalena Jurczyk, Klaudia Konieczna, Paulina Głaz, Aleksandra Guzikiewicz oraz trener Dominik Stanisławczyk. Drugoligową ekipę męską opuszczą: Szymon Pałka, Michał Matyśniak i Michał Witkoś. Dwóch ostatnich siatkarzy zdało właśnie maturę i czekają na wyniki rekrutacji na uczelnie wyższe, zaś Pałka wzmocni przypuszczalnie TSV Sanok. – Cały czas negocjujemy zarówno z siatkarzami i siatkarkami dotychczas broniącymi naszych barw, jak i z innych klubów, znajdującymi się w orbicie naszych transferowych zainteresowań. Jednak szczegółów, póki co, nie zdradzamy. Inni nie ujawniają nazwisk, więc my przed szereg także nie zamierzamy wychodzić. Jeśli tylko zakończymy rozmowy z zawodnikami, podpiszemy stosowne dokumenty, wtedy podamy wszystko do publicznej wiadomości. Wiadomo, że Tomek Płaski przejmie zespół żeński i planujemy zatrudnić drugiego szkoleniowca – podkreślił sternik krośnieńskiej siatkówki.

Autor: Sebastian Czech, więcej w Nowiny24

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved