Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Wańczyk: Możemy walczyć z każdym

Aleksandra Wańczyk: Możemy walczyć z każdym

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to obecnie ósma drużyna Ligi Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki pokazały w tym sezonie, że są niezwykle nieobliczalną drużyną – potrafią wygrać z dużo silniejszymi zespołami, ale też notują słabsze występy przeciwko ekipom niżej notowanym. W pierwszej rundzie podopieczne trenera Grabowskiego pokonały u siebie Developres. W rewanżu musiały już uznać wyższość rywalek. – Nie licząc pierwszego seta, były momenty, że prowadziłyśmy, ale później działo się u nas coś niedobrego – oceniła Aleksandra Wańczyk.

Ostrowczanki miały na ten mecz inne plany, tymczasem skończył się on w trzech setach – wygraną rywalek. – Przyjechałyśmy tutaj przede wszystkim walczyć i zdobyć jak największą liczbę punktów. Niestety nie udało nam się tego zrobić, tak jak zrobiłyśmy to u siebie, kiedy to wynik był 3:1 – powiedziała po spotkaniu atakująca KSZO. Jej drużyna w Rzeszowie nie zanotowała udanego występu. W całym meczu ostrowczanki miały bardzo duże problemy z atakiem, w którym uzyskały ogólnie zaledwie 27% skuteczności. Miały jednak momenty, w których Developres musiał się bardziej postarać. – Nie licząc pierwszego seta, były momenty, że prowadziłyśmy, ale później działo się u nas coś niedobrego. Nie mogłyśmy skończyć ataków i zaczęłyśmy tracić punkty seriami, co było przyczyną naszej porażki – oceniła Wańczyk, która spotkanie oglądała głównie z ławki rezerwowych. Zawodniczka pojawiła się na boisku na krótkie zmiany w pierwszym i drugim secie.

W ostatnim czasie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski notuje bardzo różne wyniki, najczęściej przeplatając wygrane porażkami. – Myślę, że możemy walczyć z każdym i chcemy wywalczyć w tym roku jak najwyższe miejsce. Każda z nas ma coś do udowodnienia, nie tylko samej sobie, ale myślę, że wszystkim klubom w Polsce. Myślę, że jesteśmy fajnie poukładaną drużyną, w której każda zawodniczka chce i każdej zależy. Uważam, że możemy jeszcze dużo zwojować w tej lidze – zapewniła Aleksandra Wańczyk. Kolejne spotkanie ostrowczanki zagrają u siebie z Impelem Wrocław. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie trzy punkty – ale to wrocławianki plasują się o trzy miejsca niżej.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl