Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Alanya Masters: Kociołek i Strąg zakończyły już udział w turnieju

Alanya Masters: Kociołek i Strąg zakończyły już udział w turnieju

Po dwóch wygranych meczach w czwartkowych kwalifikacjach Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg awansowały do turnieju głównego Alanya Masters. Dziś w pierwszym meczu Polki przegrały po tie-breaku z parą z Finlandii. W drugim meczu z reprezentantkami Norwegii Polki poddały się z powodu urazu Kociołek i zakończyły swój udział w turnieju.

W czwartkowych kwalifikacjach pierwszymi rywalkami Katarzyny Kociołek i Doroty Strąg były Belgijki Mouha i Gielen. Polki po wygranym pierwszym secie w drugim niestety oddały rywalkom inicjatywę i o wygranej decydował tie-break. W nim biało-czerwone wygrały po zaciętej walce 15:13 i awansowały do kolejnej rundy. W bezpośrednim pojedynku o awans do turnieju głównego Polki zmierzyły się z niemiecką parą Schillerwein/Tillmann. Pierwszego seta nasze reprezentantki wygrały wysoko do 14, jednak w drugim, niezwykle wyrównanym, górą po grze na przewagi były Niemki. Decydująca partia była znów bardzo wyrównana, na szczęście w końcówce to Kociołek i Strąg zachowały więcej sił i po wygranej 16:14 awansowały do turnieju głównego.

W pierwszym meczu rywalizacji w turnieju głównym Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg zagrały z rozstawioną z numerem 2. parą Lahti/Parkkinen z Finlandii. W pierwszym secie rywalki wręcz rozbiły nasz duet, wygrywając do 8, jednak w drugiej partii Polki wróciły do gry i postawiły poprzeczkę o wiele wyżej. Biało-czerwone wygrały po emocjonującej końcówce 24:22 i doprowadziły do remisu i trzeciego tie-breaka w swoich występach w Alanyi. W nim niestety lepsze okazały się rywalki z Finlandii i nasze siatkarki spadły na prawą stronę drabinki. Tam w meczu o pozostanie w turnieju miały zmierzyć się z norweską parą Kjølberg/Hjortland, ale z powodu urazu Katarzyny Kociołek nie przystąpiły do meczu. Tym samym nasze siatkarki zakończyły już udział w turnieju Alanya Masters.