Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie MŚ: Bryl i Kujawiak w ćwierćfinale

Akademickie MŚ: Bryl i Kujawiak w ćwierćfinale

Dwie polskie męskie pary, które uczestniczą w Estonii w Akademickich Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej, rozegrały dziś mecze II rundy. Michał Bryl i Kacper Kujawiak wygrali z parą z Niemiec i w sobotę zagrają w ćwierćfinale. Maciej Kosiak i Maciej Rudol przegrali z Norwegami i… własnym zdrowiem.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w II rundzie Akademickich Mistrzostw Świata w Pärnu w Estonii zmierzyli się z norweską parą Bergerud/Solhaug. W pierwszym secie Polacy zostali dość szybko rozbici do 13. W drugiej partii poszło im już trochę lepiej, ale znów górą byli Norwegowie, którzy wygrali do 16 i całe spotkanie 2:0. Rywale awansowali do ćwierćfinału, a Polacy jeszcze dziś mieli rozegrać pierwszy mecz o miejsca 9-16 z parą z Białorusi. Niestety, z informacji, które do nas dotarły, biało-czerwoni nie przystąpią do tego spotkania, a powodem jest kontuzja. Niestety nie mamy jeszcze szczegółowych informacji, o jaki uraz i o którego z naszych zawodników chodzi.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak w meczu II rundy rywalizowali z niemiecką parą Harms/Schneider. Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, jednak w końcówce triumfowali Niemcy, którzy wygrali do 19. W drugim secie Polacy dzielnie postawili się rywalom, którzy również nie odpuszczali. Tym razem w końcówce więcej sił zachowali biało-czerwoni i to oni wygrali do 19, doprowadzając do wyrównaniu w tym meczu. W tie-breaku Bryl i Kujawiak byli już dużo lepsi, wygrali 15:10 i awansowali do ćwierćfinału, w którym w sobotę zagrają z Litwinami.