Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Z zespołem z Polic mamy swoje porachunki

Agnieszka Kąkolewska: Z zespołem z Polic mamy swoje porachunki

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w niedzielę na rozpoczęcie rywalizacji półfinałowej zdołały wygrać w Policach tylko jednego seta. Porażka 1:3 na pewno nie stawia drużyny Błażeja Krzyształowicza w łatwej sytuacji przed kolejnym meczem, bowiem kolejna przegrana z Chemikiem eliminuje ją z finału. Wtorkowe spotkanie zostanie jednak rozegrane w Łodzi. – Gra na własnym boisku zawsze jest atutem. Z zespołem z Polic mamy swoje porachunki. One zapewne chcą się nam zrewanżować za Superpuchar, my natomiast za ostatnie mecze – przyznała środkowa Grot Budowlanych, Agnieszka Kąkolewska.

Niedzielne starcie łodzianki rozpoczęły znakomicie, od seta wygranego 25:16, w którym to policzanki nie miały wiele do powiedzenia. – W pierwszym secie od początku narzuciłyśmy swój styl gry. Dobrze funkcjonował element zagrywki, co przekładało się na grę w bloku i obronie. Myślę, że bardzo ważna była nasza agresywna postawa, która nie pozwoliła pokazać zespołowi z Polic wszystkich umiejętności – analizowała Agnieszka Kąkolewska. W kolejnych partiach przeważały już policzanki, które spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia. – W kolejnych setach nie zdołałyśmy utrzymać tak trudnej zagrywki, przez co miałyśmy problem w innych elementach – dodała zdobywczyni 14 punktów.

W kolejnym meczu łodzianki zaprezentują się już w swojej hali, rozegrany zostanie on już we wtorek. – Gra na własnym boisku zawsze jest atutem. Z zespołem z Polic mamy swoje porachunki. One zapewne chcą się nam zrewanżować za Superpuchar, my natomiast za ostatnie mecze – przyznała środkowa Grot Budowlanych. Czy w tak krótkim odstępie czasu pomiędzy meczami można coś poprawić? – Kolejny pojedynek już we wtorek, więc nie ma czasu na wielkie zmiany, najważniejszy jest odpoczynek i pełne skupienie – stwierdziła Agnieszka Kąkolewska.

W niedzielę łodzianki w Policach głośno dopingowała grupa kibiców. – Nasi kibice są niesamowici, przebyli daleką podróż, aby nas wspierać i jesteśmy im za to bardzo wdzięczne. Mam nadzieję, że we własnej hali, przed jeszcze większym gronem kibiców podziękujemy im za doping w postaci wygranego meczu – zakończyła Agnieszka Kąkolewska.