Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH Kraków wygrał Memoriał im. Z. Kiczyńskiego

AGH Kraków wygrał Memoriał im. Z. Kiczyńskiego

Pierwsze miejsce rozgrywanego w Nysie Memoriału imienia Zdzisława Kiczyńskiego zajął zespół AGH Kraków. Krakowianie po niezwykle zaciętym meczu w finale pokonali gospodarzy. Trzecie miejsce dla Krispolu Września, który w decydującym meczu wygrał z TSV Sanok.

Najpierw w półfinale nysanie ograli TSV Sanok 3:1. Spotkanie to odbyło się bez większej historii. Inauguracyjną partię miejscowi przegrali po walce 22:25, z kolei w następnych odsłonach nie dawali rywalom większych szans, triumfując do 16, 12, 20. W drugim półfinale siatkarze AGH Kraków po dwóch wygranych setach oddali inicjatywę Krispolowi Września. W czwartej partii wrócili jednak do gry i pokonali rywala 3:1. Krispol półfinałową porażkę odbił sobie w meczu o 3. miejsce. Sanoczanie przegrali 0:3, trener Frączek dokonał w tym meczu wielu zmian, sanoccy siatkarze w ostatnim secie nie potrafili utrzymać przewagi, co wykorzystała ekipa z Wielkopolski i zajęła trzecie miejsce w tym turnieju. Już w najbliższą sobotę w hali TSV zmierzy się właśnie z… Krispolem Września w ramach pierwszej kolejki I ligi mężczyzn.

To, co wydarzyło się jednak w meczu finałowym z AGH Kraków, gdyby było pojedynkiem ligowym, przeszłoby do annałów nie tylko nyskiej siatkówki. W czwartej partii bowiem miejscowi pokonali rywala 41:39! W pozostałych setach również dużo łatwiej nie było. Choćby w pierwszym Stal długo toczyła wyrównany bój, zanim uległa 28:30, a zatem również na przewagi. Nieco więcej „oddechu” było w drugiej i trzeciej odsłonie, najpierw bowiem gospodarze przegrali do 21, a następnie pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko ”oczko” mniej. Z kolei w tie-breaku znowu mieliśmy emocje, ale ostatecznie wygrali akademicy, zdobywając trzy piłki więcej.