Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adela Helić: To była dla nas bolesna lekcja

Adela Helić: To była dla nas bolesna lekcja

– Nasz ostatni mecz mecz obejrzało naprawdę sporo kibiców i mam nadzieję, że na kolejnym, który rozegramy w Lidze Mistrzyń z Miluzą, hala Podpromie zgromadzi co najmniej tyle samo widzów, bo ich doping będzie nam bardzo potrzebny – mówi Adela Helić, serbska atakująca Developresu SkyRes.

W niedzielę siatkarki Developresu przegrały we własnej hali po tie-breaku z ŁKS-em Commercecon. Rzeszowianki w tym spotkaniu prowadziły już 2:1, ale nie potrafiły dobić rywala, który wyjechał z dwoma punktami. – Jeśli chodzi o porażkę z ŁKS-em, to nie wiem, co się z nami stało. Po trzech setach byłyśmy naprawdę w dobrym rytmie. Nagle w ciągu kilku minut straciłyśmy chyba koncentrację, a rywalki świetnie to wykorzystały. Nie jesteśmy jeszcze w tak dobrej formie, żeby po chwili dekoncentracji być w stanie szybko odbudować swoją grę z tak dobrym rywalem jak ŁKS, który potrafił sobie wypracować kilkupunktową przewagę zarówno w czwartym, jak i w piątym secie – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Adela Helić.

Spodziewałyśmy się, że z ŁKS-em czeka nas trudny mecz. Wiedziałyśmy, że to będzie ciężka walka. Nie jestem jednak do końca zadowolona nawet nie tyle z wyniku tego meczu, tylko z poziomu naszej gry, który w ostatnich dwóch setach bardzo mocno się obniżył. Przegrać u siebie tie-breaka do 9 nie świadczy o nas najlepiej. Nie podoba mi się to. Można przegrać mecz, ale kiedy ma się poczucie, że grało się dobrze i walczyło się do końca – przyznaje serbska atakująca Developresu.

Po przegranym meczu z ŁKS-em w najbliższą niedzielę rzeszowianki zmierzą się w Policach z Chemikiem. Będzie to dla nich kolejny poważny sprawdzian z zespołem z czołówki, w dodatku podobnie jak ŁKS wciąż niepokonanym. – Cóż, to jest dla nas bolesna lekcja, ale musimy jak najszybciej zamknąć ten rozdział i nastawić się na bój z Chemikiem Police. Mam wrażenie, że w tym momencie sezonu ŁKS gra lepszą siatkówkę niż Chemik i ma bardziej wyrównany skład, ponieważ może pokryć każdą pozycję i skorzystać z pomocy rezerwowych. Liczę na to, że będziemy dobrze przygotowane do meczu z Chemikiem, który będzie pokazywany w telewizji i na pewno sporo kibiców z dużym zainteresowaniem czeka na ten pojedynek – mówi Helić i przyznaje, że zespół z Polic to najlepszy możliwy przeciwnik, żeby jak najszybciej odbudować się po porażce z ŁKS-em i zyskać pewność siebie.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl