Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Adam Świdroń: Daliśmy z siebie wszystko

Adam Świdroń: Daliśmy z siebie wszystko

Juniorska drużyna Indykpolu AZS-u Olsztyn odniosła pierwszą porażkę w tym sezonie Młodej Ligi. – Starałem się dać z siebie wszystko i psychicznie podnieść chłopaków na boisku po przegranym secie. Wróciliśmy wtedy do walki, jednak to rywale mieli więcej szczęścia – powiedział po spotkaniu z młodą ekipą Skry Bełchatów atakujący olsztynian, Adam Świdroń.

Z Bełchatowa wyjechaliście bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Przegraliście 1:3, co może oznaczać, że nie stawiliście przeciwnikowi oporu na boisku. Jednak w rzeczywistości wyglądało to trochę inaczej.

Adam Świdroń:Zarówno my, jak i nasz przeciwnik dawaliśmy z siebie wszystko na boisku, co przez większość czasu skutkowało walką punkt za punkt. Niestety, zabrakło nam trochę szczęścia. Byliśmy też po długiej podróży, co sprawiło, że nie mogliśmy się do końca skupić.

No właśnie, mieliście swoje szanse, bo dopiero w końcówkach setów Skra osiągała przewagę. Mówisz, że byliście zmęczeni i brakowało wam szczęścia. Jednak patrząc od strony siatkarskiej, w jakich elementach rywal szczególnie was zaskoczył?

Rywale osiągali przewagę dopiero w końcówkach seta, ponieważ zaskakiwali naszych przyjmujących zagrywką. To ten element przeważył o wyniku.

Tydzień temu zostałeś MVP spotkania, a dzisiaj dałeś świetną zmianę. Chyba możesz być zadowolony ze swojej obecnej dyspozycji.

Jestem zadowolony ze swojej gry w obu spotkaniach. Starałem się dać z siebie wszystko i psychicznie podnieść chłopaków na boisku po przegranym secie. Wróciliśmy wtedy do walki, jednak to rywale mieli więcej szczęścia.

Trener, próbując ratować sytuację na boisku, dokonał również paru innych zmian, wpuszczając na boisko Kamila Leliwę, Mateusza Jaczewskiego czy Kubę Wądołowskiego. Generalnie były to dobre zmiany. Czy to pokazuje, że jesteście drużyną, która świetnie się uzupełnia?

Oni też chcieli pokazać, że są w dobrej formie i że można na nich liczyć, jak na każdego w naszej drużynie, zarówno tych grających w pierwszym składzie, jak i rezerwowych. Nasz trener również wie o tym, że zmiany, które wprowadzi, nie będą dawały przeciwnikom pewniejszej ręki. Wszyscy zostawiamy serce na boisku i walczymy do ostatniego punktu.

źródło: indykpolazs.pl