Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Kowalski: Czekaliśmy na to zwycięstwo

Adam Kowalski: Czekaliśmy na to zwycięstwo

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli upragnione zwycięstwo, pokonując 3:1 GKS Katowice. – Zespół zaczął bardziej walczyć, chcieć i wierzyć w siebie. Oby tak było dalej – powiedział libero, Adam Kowalski. 

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz do meczu z GKS-em podeszli niezwykle zmotywowani, z nadzieją na powtórzenie wyniku ze Spodka. Inicjatywę rywalom bydgoszczanie oddali tylko w drugiej partii, wygrywając pozostałe do 23, 13 i 22. – Czekaliśmy na to zwycięstwo od dwóch miesięcy, chociaż zdobyliśmy po punkcie na trudnych terenach w Olsztynie i Warszawie. Od meczu z Onico Warszawa można było już wyczuć, że coś się poprawiło, zaszła w nas zmiana i ten zespół zaczął bardziej walczyć, chcieć i wierzyć w siebie. Oby tak było dalej – powiedział libero, Adam Kowalski. W sobotę przed bydgoską publicznością zadebiutował Żenia Gorczaniuk, będąc ostoją zespołu w przyjęciu. – Żenia w momentach, w których potrzebujemy powera, dodaje nam go, a kiedy trzeba uspokoić grę, nie popełnia błędów. Jest trochę chłopakiem od czarnej roboty i właśnie tego spokoju potrzebowaliśmy. Bardzo nam to pomaga, bo w trudnych momentach potrafi wziąć odpowiedzialność na siebie. Obyśmy w każdym meczu mieli jak najwięcej takich liderów, którzy poprowadzą nas do zwycięstwa, obojętnie który z nas to będzie – ocenił libero.

Teraz przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz seria meczów o przysłowiowe „sześć” punktów. W najbliższą sobotę na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Będzin, z którym sąsiadują w tabeli. – Pierwszy mecz z tych za sześć punktów mamy za tydzień w Sosnowcu. Chcemy się bardzo zrewanżować za porażkę 0:3. Po tym spotkaniu byliśmy w szoku, nie wiedzieliśmy, co się stało. Zaczęliśmy dobrze, a potem coś w naszej grze się posypało. Skoro nasza seria porażek potrafiła trwać dwa miesiące, to czemu seria zwycięstw nie może tyle trwać? Życzymy sobie tego. Właśnie w tych najbliższych meczach trzeba zacząć dobrą passę i zapewnić sobie spokojne miejsce w lidze bez baraży czy gry o utrzymanie – powiedział Kowalski.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved