Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aalsmeer: Koniec turnieju dla Paszkowskiego i Kujawiaka

Aalsmeer: Koniec turnieju dla Paszkowskiego i Kujawiaka

Mateusz Paszkowski i Kacper Kujawiak przegrali swój drugi grupowy mecz w turnieju Blooming Beach Aalsmeer w Holandii. Biało-czerwoni ulegli holenderskiej parze Boehle/van de Velde i po dwóch porażkach zakończyli swój udział w turnieju. W sobotę o awans do ćwierćfinału powalczą Mateusz Łysikowski i Maciej Rudol.

Po porażce w pierwszym meczu grupowym z parą z Nowej Zelandii Mateusz Paszkowski i Kacper Kujawiak w piątek stanęli przed ostatnią szansą na pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej. Rywalem Polaków w meczu o 3. miejsce w grupie D byli Dirk Boehle i Steven van de Velde, reprezentujący gospodarzy.

W pierwszym secie biało-czerwoni dzielnie stawiali czoło rywalom. Zacięta walka trwała od początku do końca tej partii, ale ostatnie piłki należały do naszych reprezentantów i to oni mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0. Równie zacięty był set drugi. Holendrzy znów wysoko zawiesili poprzeczkę, ale Paszkowski i Kujawiak nie poddawali się. Znów set rozstrzygał się w końcówce, tym razem jednak minimalnie lepsi okazali się gospodarze (21:19) i o awansie miał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii Holendrzy szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca spotkania. Boehle i van de Velde wygrali 15:11 i to oni zagrają w dalszej części turnieju. Dla Mateusza Paszkowskiego i Kacpra Kujawiaka był to ostatni mecz w turnieju.