Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aalsmeer: Dwie polskie pary rozpoczęły turniej główny

Aalsmeer: Dwie polskie pary rozpoczęły turniej główny

W holenderskim Aalsmeer, słynącym z największej giełdy kwiatowej, wystartował turniej główny Blooming Beach (kwiecista plaża) z udziałem dwóch polskich par. Tym razem trenerzy rozbili parę Kujawiak/Rudol i połączyli zawodników z innymi. Kacper Kujawiak gra w parze z Mateuszem Paszkowskim, a Maciej Rudol z Mateuszem Łysikowskim.

Jako pierwsi na boisko w Aalsmeer wybiegli Kacper Kujawiak i Mateusz Paszkowski, którzy rywalizują w grupie D. Ich przeciwnikami byli Nowozelandczycy BenSam O’Dea. Polacy fatalnie rozpoczęli to spotkanie, pozwolili rywalom uciec i już nie byli w stanie ich dogonić. Biało-czerwoni przegrali pierwszego seta wysoko do 13, ale na szczęście wrócili do gry w drugiej partii. Tę nasi zawodnicy wygrali 21:16, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. W nim ponownie lepsi okazali się mało znani zawodnicy z Nowej Zelandii i to oni zagwarantowali sobie awans do fazy pucharowej. Paszkowski i Kujawiak w sobotę walczyć będą o pozostanie w turnieju z holenderską parą Boehle/van de Velde.

W grupie B Mateusz Łysikowski Maciej Rudol zmierzyli się z Danangsyahem Pribadi i Koko Prasetyo Darkuncoro z Indonezji. Polacy od początku meczu nie mogli sobie poradzić z egzotycznymi rywalami i popełniali wiele błędów. Indonezyjczycy ku zaskoczeniu wszystkich dość łatwo pokonali naszych siatkarzy 21:14 i objęli prowadzenie w tym meczu. Łysikowski i Rudol w drugim secie opanowali już nerwy i spokojnie punktowali Indonezyjczyków, zyskując sporą przewagę. Biało-czerwoni wygrali 21:15 i doprowadzili do remisu. W tie-breaku nasi reprezentanci nie dali już rywalom szans – wygrali 15:8 i tym samym zapewnili sobie awans do rundy pucharowej. Przed nimi jeszcze tylko mecz o pierwsze miejsce w grupie.