Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pszczółka Lublin lepsza od Avii Świdnik w derbach Lubelszczyzny

Pszczółka Lublin lepsza od Avii Świdnik w derbach Lubelszczyzny

To były bez wątpienia najsłabsze derby Lubelszczyzny w historii drugoligowych potyczek obu zespołów. Mecz był wprawdzie wyrównany, ale zabrakło w nim emocjonujących momentów i efektownych zadań. Gra zespołów wyglądała trochę jak na sparingu, mnożyły się błędy po obu stronach siatki, a o końcowym sukcesie lublinian zadecydowała słabsza dyspozycja rozgrywających w drużynie Avii, którym w kluczowych momentach każdego z setów brakowało „zimnej krwi” albo umiejętności.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy, które po kilku kolejnych akcjach zwiększyło się do sześciu punktów. Gdy wydawało się, że ta partia padnie łatwym łupem gospodarzy, od stanu 9:3 zawodnicy Avii złapali w końcu właściwy rytm gry, mozolnie odrabiając straty. Pogoń świdniczan okazała się skuteczna i na tablicy pojawił się wynik 19:18, który mógł być zwiastunem emocjonującej końcówki. Nic z tych rzeczy. Po kilku akcjach „punkt za punkt” goście zaczęli popełniać błędy i zawodnicy Pszczółki bez większych problemów mogli zapisać tego seta na swoim koncie, zwyciężając w nim 25:22.

Początek drugiego seta to wierna kopia pierwszej partii. Tym razem jednak świdniczanie szybko doprowadzili do stanu remisowego i od wyniku 3:3 toczyła się wyrównana gra, a żadnej z drużyn poza stanem 12:10 i 22:20 nie udało się odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Przy stanie 24:23 goście nie byli w stanie skutecznie zakończyć akcji ofensywnej, dając tym samym szansę na wyprowadzenie ataku lublinianom. Nie zmarnował jej Błażej Czarnecki i zawodnicy Pszczółki objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set był równie wyrównany co dwa poprzednie. Wprawdzie gospodarze prowadzili już 8:3, ale szybko ich przewaga stopniała do jednego punktu i na tablicy pojawił się wynik 8:7. W połowie seta gospodarze prowadzili trzema punktami, ale od stanu 14:17 przytrafił im się okres słabszej gry, który częściowo wykorzystali świdniczanie, wychodząc na pierwsze w tym secie prowadzenie 18:17. Autowa zagrywka Avii w kolejnej akcji pomogła zawodnikom Pszczółki powrócić do gry. Dwa błędy własne przyjezdnych przyczyniły się do ponownego  prowadzenia gospodarzy (20:19). Kilka akcji później przy stanie 24:22 zawodnicy Pszczółki mieli pierwszą piłkę meczową, której nie udało im się wykorzystać. W następnej akcji nie pomylili się jednak, zwyciężając tym samym w całym spotkaniu 3:0.

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – MKS Avia Świdnik 3:0
(25:22, 25:23, 25:23)

Pszczółka: Rejowski, Kępka, Pigłowski, Kasiura, Czarnecki, Machowicz, Bronisławski (libero) oraz Dobrowolski, Antoszak, Baranowski i Toborek
Avia: Kostaniak, Zugaj, Kurek, Jaskulski, Sajdak, Gajosz, Sadowski (libero) oraz Misztal i Ciorgoń