Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Wygrana Iranu z Egiptem

PŚ: Wygrana Iranu z Egiptem

W ostatnim swoim meczu w Pucharze Świata siatkarze Iranu pewnie w trzech setach pokonali reprezentację Egiptu. Bilans czterech wygranych z pewnocią dla podopiecznych Slobodana Kovaca jest rozczarowaniem. Egipcjanie zakończą turniej na 10. miejscu.

Już początek spotkania pokazał, że w tym meczu będzie rządziła jedna drużyna, czyli Iran. Po kilku akcjach Irańczycy wywalczyli sobie kilkupunktową przewagę i mogli już dużo spokojniej przeprowadzać kolejne ataki. Po pierwszej przerwie technicznej Egipt trochę się przebudził i zacząć odrabiać straty. Po bloku Ahmeda Abdelhaya egipski zespół doprowadził do remisu 9:9. Jednak po chwili ekipa z Azji odzyskała kontrolę nad przebiegiem gry i ponownie wypracowała sobie czteropunktową przewagę. Od tego momentu wszystko już toczyło się po myśli Iranu, który za sprawą m.in. Mojtaba Mirzajanpoura zwyciężył ostatecznie 25:18.

Druga partia to znakomita gra reprezentacji prowadzonej przez trenera Slobodana Kovaca. Egipcjanie byli kompletnie rozbici, nie radzili sobie w żadnym elemencie, nie było widać chęci walki. Już na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 2:8, co było dopiero początkiem festiwalu Irańczyków w tym secie. Doskonale grali Seyed Eraghi, Mir Marouflakrani oraz Mojtaba Mirzajanpour. Egipt popełniał dużo błędów, był nieskuteczny w ataku, nie funkcjonowało przyjęcie. W dalszej fazie seta obraz gry nie zmienił się, irański zespół rozbił rywala i wygrał 25:11.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana i zacięta w tym spotkaniu. Od początku gra toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną Irańczykom udało się osiągnąć trzypunktową przewagę. Po niej jednak Egipt nie odpuszczał, walczył z całych sił i próbował doprowadzić do remisu. Iran kontrolował natomiast przebieg gry na boisku, utrzymywał swoją minimalną przewagę i kroczył do końcowego triumfu. Ostatecznie po błędzie w ataku Abd Abou irański zespół wygrał 25:23 i cały mecz 3:1.

Przez całe spotkanie Iran dominował w bloku, którym zdobył 14 punktów przy tylko jednym rywala. Egipt natomiast był minimalnie lepszy w ataku, którym zapunktował 32 razy.

Egipt – Iran 0:3
(18:25, 11:25, 23:25)

Egipt: Abdelhay (13), Moneim (11), Abou (4), Abdelrehim (2), Hassan (2), Abdalla (1), Moawad (libero) oraz Thakil (3), Elkotb (2), Bekhit, Ahmed i Shafik
Iran: Eraghi (12), Mirzajanpour (12), Mahmoudi (9), Ebadipour (6), Faezi (6), Marouflakrani (3), Marandi (libero) oraz Mahdavi i Ghaemi