Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Wewnątrzbrazylijski finał dla Larissy i Tality

WT Gstaad: Wewnątrzbrazylijski finał dla Larissy i Tality

W turnieju cyklu World Tour rozegranym w Gstaad triumfowały Brazylijki Larissa i Talita, które w finale pokonały swoje rodaczki Fernandę Alves i Taianę Limę w finale. Brąz zdobyły Kanadyjki Heather Bansley i Sarah Pavan.

Rozstawione z numerem jeden Larissa Franca i Talita Antunes w wielkim finale turnieju w Gstaad w 35-minutowym pojedynku rozprawiły się ze swoimi rodaczkami, Fernandą Alves i Taianą Limą. Był to już czwarty finał World Touru, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęły wyłącznie zawodniczki Canarinhos.

Jeszcze w pojedynku półfinałowym przeciwko mistrzyniom świata Agacie Bednarczuk i Barbarze Seixas kontuzji nabawiła się Walsh Jennings. Choć ten mecz wraz ze swoją partnerką, April Ross, udało się Amerykance dokończyć i nawet zakończyć zwycięstwem, to później siatkarki z USA musiały wycofać się z turnieju. – Czuję się dobrze, ale nie chcę ryzykować pogorszenia się kontuzji mojego prawego barku – powiedziała 36-letnia siatkarka. – Mam nadzieję, że wrócę na turniej w Long Beach. Kiedy tylko wrócę do domu w południowej Kalifornii, zajmę się rehabilitacją – dodała. Na skutek tego przykrego incydentu do finału automatycznie awansowały Lima i Fernanda.

Niespodzianką była za to dobra postawa Kanadyjek, Bansley Heather i Sary Pavan. W ćwierćfinale okazały się one lepsze od rozstawionych z czwórką Juliany Da Silvy i Marii Antonelli (21:14, 22:20). W półfinale, trwającym nieco ponad pół godziny, późniejsze zwyciężczynie zawodów nie dały Kanadyjkom jednak większych szans (13:21, 17:21). Wycofanie się z turnieju pary Walsh/Ross oznaczało miejsce na najniższym stopniu podium dla Bansley i Pavan. Mecz finałowy miał dostarczyć wiele emocji. Tymczasem okazało się, że grające ze sobą od lipca zeszłego roku Talita i Larissa zrewanżowały się swoim rywalkom za porażkę w Hadze z zeszłego roku. Wtedy był to pierwszy występ tej pary na międzynarodowym turnieju. Talita i Larissa pewnie wygrały pierwszego seta (21:13). W drugim również były konsekwentne i zasłużenie zwyciężyły 2:0.