Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: LTS Legionovia mistrzem Polski

MP kadetek: LTS Legionovia mistrzem Polski

Znamy końcowe rozstrzygnięcia turnieju rozgrywanego w podkrakowskich Proszowicach. W rywalizacji o 3. miejsce wygrały siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Tytuł mistrzyń kraju wywalczyły zawodniczki LTS-u Legionovii.

W pierwszym secie derbów Mazowsza na terenie Małopolski ton rywalizacji nadawały młode siatkarki z Legionowa. Warszawianki do końca próbowały podjąć równą walkę i zostały za tę konsekwencję wynagrodzone remisem na finiszu seta (22:22). Finisz drużyny Dawida Michora, mimo ogromnej determinacji, był spóźniony. W wojnie nerwów górą były siatkarki z LTS-u Legionovii, zwyciężając do 22.

Mimo porażki w partii otwierającej wielki finał, siatkarki Sparty po prawie skutecznym finiszu rozpoczęły imponująco drugiego seta. Na starcie drugiego seta prowadziły 4:0, a w połowie dystansu miały już siedem punktów przewagi (12:5). W tej części gry Legionovia grała niesystematycznie. Owszem, miała momenty, kiedy gra się zazębiała, by za chwilę kompletnie się rozsypać. Zespół ze stolicy prezentował przez długi czas prezentował postawę niemal jednostajną – krok po kroku, punkt po punkcie budował przewagę i niemal tuż przed „metą” ręce siatkarek Sparty zaczęły drżeć i Legionovia była już punkt za rywalkami. Końcowy fragment drugiego seta to gra z wielką pasją wszystkich siatkarek. W długich wymianach fortuna sprzyjała Sparcie, która zwyciężyła do 20.

Trzeci set zapowiadał się na siatkarską batalię. Początek należał do rozpędzonej Sparty, ale już w połowie partii ton wydarzeniom na boisku zaczęły nadawać siatkarki trenera Lalka. Wiele było długich wymian, obron, ale kluczem stała się zagrywka. W tym elemencie lepiej prezentowały siatkarki z Legionowa. Ekipa trenera Lalka dołożyła do tego blok i wyszła na czteropunktowe prowadzenie (14:10), które sukcesywnie powiększała. W rezultacie LTS zwyciężył do 14.

Czwarta część meczu była konsekwencją poprzedniego seta. Zespół LTS-u, podbudowany wysoką wygraną, kontynuował dobrą grę i kontrolował wynik, i mimo oporu siatkarek Sparty zwyciężył do 17, w całym meczu 3:1 i właśnie LTS Legionovia Legionowo została Mistrzem Polski Kadetek 2015.

Finał:
LTS Legionovia Legionowo – MUKS Sparta Warszawa 3:1

(25:22, 20:25, 25:14, 25:17)

W secie otwierającym „mały finał” drużyna Pałacu Bydgoszcz grała jak natchniona, nie dając rywalkom cienia nadziei na przełamanie. Zespół Rafała Gąsiora szybko uzyskał wysokie prowadzenie i bardzo pewnie tej przewagi pilnował. Dąbrowianki miały bardzo krótkie momenty przebłysków dobrej dyspozycji, ale w partii pierwszej nie zdołały znaleźć skutecznej recepty na przeciwniczki. Pałac wygrał wysoko do 12.

Wydawało się, że zespół Tomasza Cieślaka podniesie się po niepowodzeniu w secie otwarcia. Druga odsłona rozpoczęła się dla MKS-u Dąbrowa Górnicza nadzwyczaj pomyślnie. Dąbrowianki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i równie szybko ją roztrwoniły. Bydgoszczanki przejęły inicjatywę, grały bardzo skutecznie i ponownie zdominowały wydarzenia na boisku wygrywając jeszcze raz seta do 12.

Trzecia odsłona rozpoczęła się dla młodzieży z Dąbrowy Górniczej bardzo obiecująco. MKS objął wyraźne – pięciopunktowe prowadzenie i nie popełniał błędów, które były przyczyną wysokich porażek w poprzedniej partii. Pałac nie „zdezerterował” wobec wysokiego prowadzenia rywalek i konsekwentnie odrabiał straty, aż doprowadził do wyrównania (16:16), a później przejął inicjatywę, zwyciężając do 22 i tym samym zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski kadetek.