Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Parana Open: Larissa/Talita triumfują w turnieju

Parana Open: Larissa/Talita triumfują w turnieju

W rozgrywanym w dalekiej Argentynie turnieju całe podium przypadło brazylijskim parom. Triumfowały Larissa/Talita, które w finale pokonały 2:0 swoje rodaczki Maria Clara/Carol. W meczu o trzecie miejsce duet Lili/Rebecca pokonał Amerykanki Hester/Ledoux.

W meczu o brązowy medal brazylijska para Rebecca Cavalcanti/Liliane Maestrini potrzebowała zaledwie 27 minut, żeby pokonać Amerykanki Irene Hester/Caitlin Ledoux w dwóch setach. Pomimo że dla Brazylijek był to dopiero drugi turniej, który rozegrały razem, od początku spotkania nadawały one tempo wydarzeniom. W drugiej partii rywalki próbowały im postawić większy opór, ale bez specjalnych rezultatów. Wygrana 2:0 stała się faktem. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe ze zdobycia brązowego medalu. Półfinał był bardzo trudny i myślę, że to nam pomogło skupić się na celu i osiągnąć sukces – powiedziała po meczu Cavalcanti. Zadowolenia nie kryła także Maestrini. – Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że tu jesteśmy i widzimy tych wszystkich argentyńskich fanów, który przyszli kibicować. To jest nasz drugi wspólny turniej i mamy dużo uciechy z bycia jedną drużyną. Pracujemy razem nad osiągnięciem naszych celów i to był jeden z nich – dodała.

Nieco więcej emocji było w finale, chociaż też zakończył się on w dwóch setach. Naprzeciwko siebie stanęły dwie brazylijskie pary i lepsze okazały się Larissa Franca/Talita Antunes, które pokonały swoje rodaczki Maria Clara Salgado/Carolina Salgado. W obydwu setach siostry Salgado zaczynały dobrze, ale ich rywalki potrafiły regularnie punktować i budować swoją przewagę. W pierwszej odsłonie sześciokrotnie na tablicy wyników pokazywał się remis, a zmiana drużyny prowadzącej miała miejsce dwa razy. W pierwszej części seta to Salgado miały trzypunktowe prowadzenie 6:3, 9:6, 10:7, by potem je stracić i po chwili 13:12 prowadziły rywalki. Od stanu 16:15 Talita popisała się trzema z rzędu skutecznymi zbiciami, które ustaliły wynik seta.

Druga odsłona meczu była nieco bardziej wyrównana, ale w końcówce znów Larissa/Talita odjechały rywalkom. Ostatni remis miał miejsce przy stanie 16:16 i kolejne cztery akcje wygrały Larissa/Talita, sięgając po czwarty z rzędu złoty medal. – To zwycięstwo w Argentynie ma dla nas specjalne znaczenie. Wykonałyśmy kawał dobrej roboty, ale to nie jest jeszcze koniec sezonu. Mamy nowe cele. Mamy robotę do wykonania. Mamy też długofalowe cele i musimy dalej poprawiać naszą grę, by móc zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich w 2016 roku – powiedziała po meczu Talita.