Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcin Wojtowicz: Różnica potencjałów była widoczna

Marcin Wojtowicz: Różnica potencjałów była widoczna

Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów w meczu inaugurującym zmagania w Orlen Lidze. - Zagraliśmy przez trzy sety na maksimum swoich możliwości. Ostatni set trochę zamazał naszą postawę - mówił  trener Developresu, Marcin Wojtowicz.

– Ciężko skomentować ten mecz – rozpoczęła Anna Werblińska, kapitan Chemika Police. – Popełniłyśmy bardzo dużo błędów, szczególnie na samym początku. Po stronie drużyny z Rzeszowa, która grała swój pierwszy mecz w Orlen Lidze, widać było dużą wolę walki, czego należy pogratulować temu zespołowi. Skutecznie zagrałyśmy w końcówkach i wygrałyśmy 3:1. Cieszymy się ze zdobycia trzech punktów – skwitowała pierwsze spotkanie w sezonie 2014/2015 zawodniczka Chemika.

Giuseppe Cuccarini, szkoleniowiec Chemika, nieco narzekał na wczesny początek rozgrywek. Z racji tego, że dwie zawodniczki z Serbii, które grają w ekipie mistrza Polski, występują w MŚ, policka ekipa zmieniła tryb przygotowań do Orlen Ligi. – Planowaliśmy zagrać pierwszy mecz w sezonie w drugiej połowie października. Musieliśmy jednak rozegrać to spotkanie w Rzeszowie, choć nie byliśmy na nie gotowi – tłumaczył włoski trener, który podkreślał, że jego zespół jest jeszcze w słabej formie. – Traktowaliśmy to spotkanie poważnie, ale nasza forma jest daleka od optymalnej, dlatego graliśmy jeszcze trochę jak w spotkaniach przedsezonowych. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy, z czego jestem bardzo zadowolony – dodał Cuccarini.

To był dla nas pierwszy występ w Orlen Lidze. Pierwszy set był trochę nerwowy, co zresztą było widać. W drugim i trzecim secie troszeczkę zeszło ciśnienie i ta gra wyglądała lepiej. Szkoda ostatniego seta. Odpuściłyśmy, a mogłyśmy trochę bardziej powalczyć – krótko podsumowała Karolina Filipowicz, kapitan Developresu SkyRes Rzeszów. Szkoleniowiec rzeszowianek, Marcin Wojtowicz, docenił klasę rywala, żałował jednak czwartego seta, w którym jego zespół poległ, zdobywając zaledwie 10 punktów. – Chemik Police to jest bardzo doświadczony i bardzo dobry zespół. Zagraliśmy przez trzy sety na maksimum swoich możliwości. Ostatni set trochę zamazał naszą postawę – wspominał trener Developresu, który w pozostałych setach zagrał ambitnie, psując momentami sporo krwi utytułowanym rywalkom. – Chcieliśmy zagrać ambitnie i to zrobiliśmy. Różnica potencjału obu drużyn była widoczna na boisku. Musimy jeszcze trochę popracować, aby móc się przeciwstawić takim zespołom jak Chemik – zakończył Marcin Wojtowicz.