Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Hichem Kaabi: Widzimy dystans między nami a resztą zespołów

Hichem Kaabi: Widzimy dystans między nami a resztą zespołów

- Nie jest nam łatwo ugrać choć jednego seta - przyznał po meczu z Niemcami tunezyjski zawodnik, Hichem Kaabi. Po trzeciej rundzie zmagań mistrzostw świata jego drużyna bez punktów zamyka tabelę grupy B. Przed nimi mecze z Kubą i Finlandią.

Trzeci mecz i trzecia porażka za wami. Czego tym razem zabrakło w boju o zwycięstwo?

Hichem Kabbi:Tak naprawdę to nie jest aż tak słaby wynik dla nas, ponieważ istnieje duża różnica poziomów między nami a reprezentacją Niemiec. Widzimy także pewnego rodzaju dystans pomiędzy Tunezją a resztą zespołów, z którymi spotykamy się w grupie B. Nie jest nam łatwo ugrać choć jednego seta, dlatego skupiamy się na każdym kolejnym punkcie. Cieszymy się z każdego oczka, które ląduje na naszym koncie. Prawda jest taka, że nasi dzisiejsi rywale muszą zakwalifikować się do następnej rundy i że zrobią wszystko, żeby tego dokonać. Udało nam się nawiązać z nimi walkę w dwóch setach, a w pozostałych to oni pokazali maksimum swoich możliwości. Warto zaznaczyć, że przede wszystkim to ich blok działał naprawdę dobrze i zatrzymywali nas często na siatce. To właśnie dlatego wygrali to spotkanie.

Ale w trzeciej partii pokazaliście, że macie receptę na dobrą grę rywali. Co się stało, że już na początku czwartego seta jakby uleciało z was powietrze? Przegrywaliście aż 8:1.

Po trzecim secie Niemcy nagle, jak gdyby nigdy nic, powrócili do swojej dobrej dyspozycji. Ponownie zaczął działać ich blok i także zaczęli serwować lepiej niż przez całe dotychczasowe spotkanie. My za to nie popisywaliśmy się przy wprowadzaniu piłki zza dziewiątego metra, a i nasze przyjęcie nie stało na najwyższym poziomie. To właśnie dlatego nasi rywale tak dobrze poradzili sobie w tym secie.

W takim razie jaki będzie klucz do ugrania jednego lub trzech honorowych punktów w następnym meczu?

Myślę, że kluczem do tego będzie przede wszystkim postawienie na serwis, którym w tym turnieju nie rozpieszczamy naszych kibiców. Ponadto warto byłoby wzmocnić nasz blok. Jeżeli to zadziała, powinniśmy dać sobie radę z reprezentacją Kuby. Graliśmy już z nimi dwa miesiące temu i niewiele brakło nam do zwycięstwa – dlatego wiemy na co postawić przed pojedynkiem z nimi, nie są oni dla nas tak egzotyczni jak Niemcy czy Finlandia. Wiemy, że nie będzie łatwo, ale możemy liczyć na honorową wygraną, jeżeli dostatecznie się przyłożymy właśnie w wymienionych przeze mnie elementach.

Bądźmy szczerzy – wasze szanse na awans są nikłe. Zdaje się, że od teraz będziecie więc największymi kibicami reprezentacji Egiptu w tych rozgrywkach.

To prawda. Nasze szanse na awans są naprawdę bardzo niewielkie, ale będziemy wspierać każdą drużynę z Afryki na jej drodze do dostania się do kolejnego etapu mistrzowskich zmagań. W 2006 roku prezentowaliśmy się o wiele lepiej, udało nam się zagrać w kolejnej rundzie, ale tym razem będzie bardzo ciężko tego dokonać. Prezentowany przez nas poziom spadł i musimy zrobić wszystko, żeby na następne mistrzostwa świata być lepiej przygotowanymi niż dotychczas. Patrząc na to, co się dzieje dzisiaj, nie pozostało nam nic innego, jak trzymać kciuki za drużynę z Egiptu.

Niemniej jednak wydaje mi się, że polscy fani waszej drużyny nie dadzą wam poddać pozostałych dwóch spotkań. Byli dziś bardzo słyszalni na trybunach…

Polacy w ogóle są bardzo fajnym i miłym narodem. Wydaje mi się, że oni wręcz kochają naszą drużynę! Wspierają nas w czasie każdego meczu. Dlatego też bardzo się cieszymy, że możemy być częścią takiego widowiska jak mistrzostwa świata organizowane w waszym kraju. Macie magiczną atmosferę. Teraz w Polsce są najlepsi sportowcy świata i naprawdę każdy z nich czuje się tu wyjątkowo. Wasz naród kocha siatkówkę i czuć to tutaj na każdym kroku. Każdy zna zasady i każdy się cieszy trwającymi widowiskami.